Zatímco v sobotu měl v koncovce více štěstí Rigum, v neděli se misky vah naklonily na stranu Gladiators, kteří díky brankám Vyrůbalíla a Krakovce otočili bojovný duel na svoji stranu.

„Byl to divný zápas,“ řekl po druhém semifinálovém zápase kapitán Rigumu Petr Jánoš. „Zbytečně nervózní a se spoustou vyloučených,“ doplnil.

Béčko Rigumu poslal do vedení Michal Tóth, který za gólman Vodrážku dorazil střelu Mráze. Gladiátoři nebyli horším týmem. Střely Charváta a Krakovce skončily na tyči.

Konstrukci branky orazítkoval ve vlastním oslabení i Hausner. Gladiators se branky dočkali ve 28. minutě. Vyrůbalík si vyměnil míček s Uřičářem a zblízka překonal bezmocného Jurenku. „Hrajeme to naslepo. Za ty roky už se známe,“ uvedl autor gólové přihrávky Petr Uřičář.

Hokejista Skalice měl na hokejce další dvě branky, ale na výtečného Jurenku už nevyzrál. Rozhodují moment se zrodil v polovině závěrečné části. Krakovcovi připravil vítěznou branku Vyrůbalík.

Rigum se v závěru snažil o vyrovnání, zkusil i hru bez brankáře, ale kvůli zbytečným faulům dohrával utkání v oslabení. „Měli jsme větší touhu po vítězství a více štěstí než soupeř,“ pravil Uřičář. Gladiátory ale mrzela koncovka prvního duelu.

Loňský finalista prohrával v sobotu už 0:3, ale nakonec dovedl zápas až do prodloužení. Vítěze prvního semifinálového duelu musely určit až nájezdy. V nich byl úspěšný pouze Michal Rapant, který zařídil Rigumu první bod. „Utekli jsme hrobníkovi z lopaty. Za stavu 3:0 jsme přestali běhat a napadat, čehož soupeř využil. Nájezdy už byly vabank,“ pronesl Jánoš. Gladiátory těsná porážka mrzela. „Jurenka zavřel branku. Nedokázali jsme mu dát gól,“ lamentoval Zřičář.

Semifinálové série pokračuje zase v sobotu. „Znovu to bude vyrovnané a vyhecované,“ míní Uřičář. Ani Jánoš neočekává žádnou selanku. „Zase to bude o jednom gólu. Žádnou přestřelku diváci neuvidí, budou rozhodovat maličkosti,“ přitakal kapitán Rigumu.

2. zápas: Rigum Hodonín B – Gladiators Hodonín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1), stav série: 1:1.
Branky: 12. M. Tóth – 28. Vyrůbalík, 38. Krakovec
Rozhodčí: Orság, Melich
Diváci: 50
1. zápas: Rigum Hodonín B – Gladiators Hodonín 4:3 po samostatných nájezdech