Úvodní semifinálový duel poznamenala absence několika hráčům. Gladiátorům i Dolním Bojanovicím chyběly v důležitém zápase play off hned několik opor. Lépe se s omluvenkami vypořádal favorit, který i díky širokému kádru soupeře v sobotu poměrně snadno přehrál. Snipers se sice snažili, na začátku prostřední části drželi remízu 1:1, ale ve druhé polovině zápasu se Gladiátoři rozehráli a přidali další branky.

„Ze začátku zápasu jsme se celkem hledali. Postupem času jsme se ale rozehráli a na konci už to šlo. K vítězství nám pomohl druhý gól. Po něm jsme se definitivně uklidnili. Podržel nás i brankář Vodrážka," uvedl po utkání nejlepší hráč Gladiátorů Jakub Tomi.

Mladý hokejista SHK Hodonín nastoupil v první formaci společně s Pešem a Krakovcem. Elitní trojka se dokázala poprvé prosadit hned ve 4. minutě. Po Krakovcově přihrávce skóroval právě Tomi. „Když hraji s takovými borci, tak to jde samo," usmíval se Tomi.

Dolní Bojanovice ale nehrály hlavně v úvodní části špatně. Vyrovnání zařídil obránce Korčák, který propálil bezmocného gólmana Vodrážku střelou od modré čáry.

Gólman Snipers Šafránek tolika ranám z dálky čelit rozhodně nemusel. Gladiátoři hráli v první třetině až moc komplikovaně. Místo střel z dobrých pozic pouze přihrávali dalšímu spoluhráči, před brankou souepře chyběl důraz.

Vedení na stranu favorita vrátil v 17. minutě Jakub Sajdl. Od něj se do branky odrazila v přesilové hře střílená přihrávka Uřičáře. I třetí gól dali Gladiátoři v početní výhodě. Spolupráci Uřičáře a Miklíka zakončil Horinka.

Dolní Bojanovice mohly nepříznivý stav několikrát zkorigovat, ale v koncovce se trápily. Snipers nevyužili ani dlouho výhodu pěti proti třem. Gladiátoři hráli v oslabení perfektně. „Jsme běhavější, ve čtyřech nám to šlo lépe. Možná jsme se v oslabení i více snažili," řekl Tomi.

Ten zvyšoval ve 42. minutě svým druhým gólem na 4:1. Výhru Gladiátorů pečetil v závěru Tomáš Hrnek. Tomu gól připravil bojovník Hynšt.

„Nastoupili jsme dost oslabení. Hrálo za nás pět dorostenců. Bohužel spousta kluků byla v práci. Pořádně se sejdeme až v neděli. myslím, že bojovnost nám nechyběla. Rozhodli zkušenosti i síla soupeře. Za Gladiátory nastoupila spousta hokejistů. Jejich zručnnost byla na hřišti znát," uvedl kapitán Dolních Bojanovic David Vymyslický.

Sniers citelně scházeli Majdek, Rehuš, Janáč, Surový, Bolebruch nebo Tomek. „V tom vedru nám odcházely síly. Hlavně v soubojích u mantinelů to bylo znát," řekl Vymyslický.

Hráči Dolních Bojanovic ale zbraně po prvním nezdaru neskládají. „Gladiátoři jsou sice favoritem, ale o postup se popereme. Nic rozhodnutého není. Musíme zabrat a vyhrát," pravil Vymyslický.

Gladiátoři si po prvním vítězství uvědomovali, že k postupu do finále jim stále scházejí dvě výhry. „Víme, že soupeř nebyl v nejsilnější sestavě. Série určitě nebude jednoduchá. My se ale i na další duely dobře připravíme. Zápasy v play off bereme vážně," dodal Tomi.

Okresní hokejbalová liga:

1. semifinále: Gladiators Hodonín – Snipers Dolní Bojanovice 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky: 4. a 42. Tomi, 17. Sajdl, 21. Horinka, 45. T. Hrnek – 7. Korčák

Rozhodčí: Orság, Zvařič. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0.

Diváci: 30.

Gladiators: Vodrážka (Grabovský) – Hozák, Stratil, Miklík, Horinka, Horňák, Chotaš – Peš, Krakovec, Tomi – Charvát, Uřičář, Sajdl – Vjazanko, Petrjanoš, Hynšt, Drábek, T. Hrnek, O. Hrnek.

Dolní Bojanovice: Šafránek – Korčák, Gromus, Lánc, Vymyslický, Zimák – Susedík, Lorenc, Lelka, Hések, Valovič, Petrák, Růžička, Písečný, Kákona.