Na vítězství 6:5 v prodloužení měla znovu velký podíl elitní formace Gladiátorů. Hokejista Vyrůbalík dal dva branky, Uřičář se Sajdlem se trefili jednou. „Nejhorší je, že nás porazí tři hráči, kteří dávají góly. Moc dobře víme, že na Uřičáře, Sajdla a Vyrůbalíka si musíme dát pozor. Bohužel jsme je zase neuhlídali,“ lamentoval obránce Rigumu Zdeněk Hlavačka.

Rozhodující gól ovšem nedal však žádný elitní kanonýr, nýbrž obránce. Hozák si v první minutě nastavení vyměnil míček se spoluhráčem a přesnou ranou překonal bezmocného gólmana Jurenku. „Byla to chyba. Náš útočník to vypustil a pro soupeřova obránce už to byla jednoduchá situace,“ řekl Hlavačka.

Ve třetím semifinálovém duelu padlo zatím nejvíce branek. V prvním utkání viděli diváci šest gólů a jeden proměněný nájezd, ve druhém zápase skórovali pouze tři hráči. Nejvyšší návštěva sezony, sto dvacet diváků, v neděli viděla jedenáct gólů. „Bylo to tím, že oba týmy více střílely. Z dorážek padla spousta gólů,“ míní Hlavačka.

Gladiátory poslal do vedení v 7. minutě Vyrůbalík. Na 2:0 zvyšoval v závěru úvodní části Uřičář. Radost domácího týmu utnul o pár vteřin později mladík Dominik Tóth. Vyrovnání zařídil v 19. minutě Hlavačka. Atraktivní přestřelka pokračovala i nadále. Obrat dokonal Mráz. Po trefě Hausnera vedlo béčko Rigumu už 4:2. Gladiátoři se ale nevzdali a zásluhou Sajdla snížili. Ve 27. minutě bylo znovu srovnáno. Jurenku překonal výborně hrající Vyrůbalík. „Bylo to jako na houpačce. Chvilku jsme vedli, pak zase prohrávali o dva góly. Potom zase vedli a pořád dokola,“ pravil autor dvou branek Martin Vyrůbalík.

Vedení na stranu Gladiators vrátil přesně v polovině závěrečné části důrazný obránce Horňák, který dorazil míček do sítě po střele Uřičáře. Pohromu v podobě druhé porážky odvrátil necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby Mráz.

Zajímavý útočný hokejbal dospěl až do prodloužení. V něm byli šťastnější domácí. Trefa Hozáka přiblížila Gladiátorům finále okresní hokejbalové ligy. „Zatím není k čemu gratulovat, ještě jsme nepostoupili. Je to play off, takže to může být ještě tři dva pro Rigum. Vedení dva jedna nic neznamená,“ krotil euforii Vyrůbalík. „Zápasy byly zatím vyrovnané, všechny byly blízko remíze. Pokud budeme hrát až do konce, do poslední minuty, bude to dobré,“ řekl Vyrůbalík.

„Zápasy těchto týmů jsou vždy vyrovnané. Většinou je to o štěstí,“ přitakal Hlavačka. Ten zná vítězný recept. „Musíme si pohlídat klíčové hráče soupeře,“ tak zní klíčový semifinálový úkol.

Vyrůbalíkovy zvýšená pozornost soupeřových hráčů zatím nevadí. „Pro nás je dobře, že se jim nedaří nás bránit,“ usmíval se známý hokejista. Obě mužstva nasadila v neděli do hry tři útočné formace. „Máme celkem mladé mužstvo. Pokud budeme hrát na tři lajny, tak máme velkou šanci postoupit,“ řekl Vyrůbalík, který podstupuje v těchto dnech náročnou letní přípravu se slovenskou Skalicí. „Síly ubývají. Člověk musí každý den regenerovat, aby mohl dát o víkendu do hry všechno,“ pronesl Vyrůbalík.

Dramatické série pokračuje na hřišti U Červených domků znovu o víkendu.

Gladiators Hodonín – Rigum Hodonín B

6:5 po prodloužení (2:1, 2:3, 1:1 – 1:0)

Branky: 7. a 27. Vyrůbalík, 15. Uřičář, 25. Sajdl, 37. Horňák, 46. Hozák – 22. a 43. Mráz, 15. D. Tóth, 19. Hlavačka, 24. Hausner
Rozhodčí: Zvařič, Orság
Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1.
Diváci: 120
Gladiators: Vodrážka (Krýsa) – Chotaš, Hozák, Horňák, Veselský – Uřičář, Vyrůbalík, Sajdl, Hynšt, Drábek, Charvát, Vaško, Kučera, O. Hrnek, T. Hrnek.
Rigum B: Jurenka – Zetocha, Hanuš, Z. Hlavačka, Mohyla, Jánoš, Zbořil – Helešic, Hübl, M. Rapant – Mráz, Novotný, M. Tóth – D. Tóth, Vojáček, Hausner.
Druhé semifinále: Dolní Bojanovice – Vlci B 10:3, stav série: 2:1.