A měl radost. Obrovskou. Slovenský gólman byl totiž podle mnohých diváků nejdůležitější postavou hokejbalistů CSKA v tažení za mistrovským titulem. Přestože ani jemu se během utkání v play off nevyhnuly slabší chvilky, bylo jich málo a především se na dalších výkonech nijak neprojevily.

„Pocity jsou nádherné. Celý rok jsme se kvůli poháru snažili. Nakonec to vyšlo. Jsme moc rádi,“ řekl po zápase spokojený a hlavně diváky opěvovaný brankář CSKA Roman Senteši, který v rozhodujícím zápase kapituloval již po třech minutách hry. V přesilové hře ho překonal střelou od modré štírek Helešic. „Bylo to v pohodě. Věděl jsem, že to otočíme,“ usmál se Senteši, který i ve vyřazovacích bojích potrvdil svoji letošní formu. V základní části měl nelepší průměr ze všech brankářů, kteří odchytali víc než deset utkání. "Statistiky vůbec nesleduji. Ale těší mě to,“ sdělil Senteši.

ČTĚTE TAKÉ: HOKEJBALISTÉ CSKA UKONČILI NADVLÁDU RIGUMU, NALEZNETE ZDE I FOTOGALERII

Bývalý hokejista musí být s letošní sezonou spokojený. Jeho tým dokázal i ve vyřazovacích bojích, že vítězství CSKA po základní části nebylo náhodné. „Celá sezona byla náročná, hlavně první čtyři týmy byly nesmírně vyrovnané. Rozhodovaly maličkosti, i proto jsem rád, že to takto dopadlo,“ pravil gólman s „Jágrovou“ osmašedesátkou na zádech.

Finálová série se nakonec protáhla na pět zápasů. Všechny byly patřičně vyhecované a kvalitní. Co tedy o titulu pro celek z Větrné hůrky rozhodlo? „Asi to, že jsme byli v posledním zápise vedeni jako domácí. Na této straně i střídačce se nám totiž vždy dařilo,“ vysvětlil hlavní důvod úspěchu Senteši, který na vyšší soutěž vůbec nemyslí. "Mně stačí okresní liga,“ poznamenal Senteši.

Toho čekala se spoluhráči hodně dlouhá sobotní noc. Ovšem kde bude letošní mistr slavit, brankářský fantom nevěděl. „Něco je určitě nachystané. Rád se nechám překvapit. Ale úspěch musíme pořádně zapít,“ uvedl Senteši, který po zápase spěchal do kabiny shodit plnovous. „Celé play off jsem se neholil. Zbytek týmu se oholil po týdnu, jen já jsem to vydržel,“ dodal Senteši.