Grabcová se v nedělním střetnutí blýskla osmnácti góly, o druhou polovinu se podělil zbytek týmu. Mladé Veselanky ve 12. kole první dorostenecké ligy porazily soupeře z Ostravy 36:33 a v tabulce se dostaly před Olomouc na třetí místo.„Soutěž se pro nás vyvíjí dobře. Pokusíme se zabojovat o první nebo druhé místo. Chceme si zahrát finále. To je náš sen i cíl,“ říká domácí trenér Miroslav Slovák. Ten byl spokojený hlavně s útočnou fází, k výkonu defenzivy měl však oprávněné výhrady. „Útočná část se mi líbila. Holky hrály to, co od nich požaduji. Rychlých útoků bylo hodně. Bohužel jsme ještě zahodili spoustu šancí. Na druhé straně obrana byla oboustranně velmi špatná. Byl to celkem průchoďák,“ řekl veselský kormidelník, který nebyl spokojený ani s výkonem nepřesných rozhodčích. „S jejich rozhodováním jsem se nemohl srovnat, protože nedrželi stejný metr. Holky nevěděly, co si mohou dovolit a co ne,“ říká Slovák. 

Jeho tým před týdnem ovládl kvalitně obsazený přípravný turnaj v Otrokovicích a slušnou formu si přenesl i do prvního letošního mistrovského zápasu. Mladé Veselanky si hned na začátku nedělního zápasu vypracovaly pětibrankový náskok, který si udržely až do konce prvního poločasu.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Oběma týmům se dařilo střílet jednoduché branky, bránit se však Veselí ani Porubě příliš nechtělo. Domácí hráčky za rozhodnutého stavu navíc zvolnily a nechaly soupeřky z Ostravy výsledek zkorigovat na konečných 36:33. „Zápas se nám celkem podařil. Vycházely nám akce i některé signály, dařila se střelba. Celkově to možná mohlo být lepší, ale výhře jsme rády,“ uvedla Grabcová.

Šikovná házenkářka prožívá skvělé období. Talentovaná házenkářka sází jeden gól za druhým, za své výkony byla nedávno povolána do širšího výběru dorostenecké reprezentace a s interligovými panenkami absolvovala několik tréninků. „Celkem mi to tam padá, ale pořád mám co zlepšovat,“ ví Grabcová, která v březnu oslaví šestnácté narozeniny.

Zatímco veselským nadějím vstup do druhé poloviny sezony vyšel, dorostenky Hodonína neuspěly ve Zlíně, kterému po porážce 26:33 přepustily vedoucí pozici. „Viděli jsme oboustranně bojovný zápas. Proti Zlínu jsme bohužel zahodili mnoho šancí, soupeř nás pak trestal po rychlých brejcích. Na první dorosteneckou ligu to však bylo kvalitní utkání. Soupeř byl šťastnější, proto vyhrál. Naše holky předvedly dobrý výkon, nemají se za co stydět,“ říká kouč HK Hodonín Marián Šupík.

Přesně v polovině prvního poločasu byl stav nerozhodný 8:8, do kabin šly ale spokojenější domácí naděje, které vedly o dva góly. Hostující hráčky doplatily ve Zlína na mizernou koncovku a neproměňování sedmimetrových hodů, když tuto výhodu postupně nevyužily Kalinová, Smetková, Nováková a znovu Kalinová. Byly to právě mládežnické reprezentantky, které Hodonín střelecky táhly. Spojka Kalinová se blýskla deseti brankami, křídelnice Smetková se trefila osmkrát.

Liga starších dorostenek v házené

Víkendové výsledky: SHK Veselí nad Moravou – Poruba 36:33 (21:16), Zlín – Hodonín 33:26 (15:13)