„Sázka platí. Kromě nich si koupíme ještě meloun a budeme si u bazénu užívat," plánovala s úsměvem Anežka Drahotová, která během šampionátu bydlí u Korvasů ve Vnorovech. „Je tam moc hezky," řekla rodačka z Rumburku, jež byla nadšená i z Hodonína. „Byla jsem tady už na mistrovství České republiky do třiadvaceti let v atletice, ale stadion je jinde. V centru jsem byla poprvé a je to tady krásné," pronesla sympatická sportovkyně.

Česká atletka a cyklistka, jejíž specializací jsou závody na delší tratě, se o bronzu z časovky dozvěděla až u svého karavanu. „Jsem fakt třetí? Doufám, že si neděláte srandu, jinak by to bylo fakt blbé. Ale jestli to tak je, tak jsem ráda a mám velkou radost. Dneska už jsem nemohla jet rychleji. Měla jsem v sobě velkou motivaci, že dojedu pro medaili, i když jsem věděla, že to bude těžké," uvedla Drahotová, která má v chůzi medaili z mistrovství Evropy.

V roce 2014 se navíc stala juniorskou světovou rekordmankou v chodeckém závodě na deset kilometrů. „Chůze a cyklistika se ale moc srovnávat nedají," připomíná šampionka, která na moravsko-slovenském pomezí nejela na umístění, ale chtěla jen podat co nejlepší výkon. „Více jsem udělat nemohla. Hodně jsem ztratila v zatáčkách. I když jich tam nebylo moc, tak jsem je neprojela technicky tak, jak jsem chtěla," uvedla Drahotová, která se na čtvrteční časovku příliš nepřipravovala. „Příprava na olympiádu je pro nás prioritou. Na časovkářském kole jsem poprvé seděla až v polovině června" řekla Drahotová.

Kromě nástrah trati bojovaly účastnice závodu i s velkým horkem. „Myslela jsem si, že to na kole nebude tak hrozné, ale slunce i přes helmu na hlavu hodně pálilo. Jsem ráda, že to byla docela krátká trať. Chvílemi to ale bylo docela peklo," přiznala.

Dvacetiletá atletka předloni startovala na republikovém šampionátu poprvé mezi ženami. V časovce tehdy skončila třetí, v hromadném závodě brala stříbro. Zopakuje stejný výkon i letos? „Mám z toho trochu obavy. V balíku dost ztrácím, protože se v něm neumím pohybovat. Navíc nás čeká náročná trať," připomněla Drahotová.