Vnorovská rodačka i před zdravotní problémy dokončila vyrovnaný závod na slušném devátém místě. „Samozřejmě jsem chtěla skončit výš, ale soupeřky předvedly s míčem a kuželi rovněž vyrovnané výkony. Jsem ráda, že to na medaili vyšlo alespoň sestře," řekla Johana Roubalová.

Kromě známých sester se v městské sportovní hale představily i další mladé veselské gymnastky, které zahájily letošní sezonu v domácím prostředí. Sobotního mezinárodního závodu, který pořadatelé pojmenovali Veselská panenka, se zúčastnily gymnastky ze sedmadvacet oddílů České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. V dopoledním programu se předvedly nejmladší závodnice. Ve velké konkurenci jednatřiceti závodnic v sestavě bez náčiní vybojovala Dorota Roubalová druhé místo. Její oddílová kolegyně Natálie Galářová byla třetí, Barbora Dvořáková obsadila dvacátou příčku.

Nejmladší gymnastky se v závodě střídaly se zkušenější juniorskou kategorií, kterou reprezentovala Veselanka Sabina Zálešáková. „Děvčata závodila ve dvojboji s kuželi a libovolným náčiním," informovala předsedkyně pořádajícího SK MG Veselí nad Moravou Milada Niklová.

Zálešáková, která je členkou reprezentačního družstva juniorek České republiky, nedala svým soupeřkám šanci a s náskokem necelých dvou bodů obsadila první místo.

V závěrečné části dopoledního programu se představila děvčata v kategorii kadetky mladší. Gymnastky ročníků 2004 až 2006 závodily v sestavě bez náčiní a s libovolným náčiním. „Naše svěřenkyně Anna Černá s Barborou Kozumplíkovou si na sobotní závod zvolily jako druhé náčiní obruč a předvedly pěkné výkony. Z celkového počtu osmadvaceti závodnic získaly dvanácté a dvacáté místo," hlásila Niklová.

Odpoledne porovnávaly své výkony nejstarší a nezkušenější závodnice. Sabrina Můčková v kategorii kadetky starší se po první sestavě s kuželi ujala vedení. Náskok ale ani po téměř bezchybné sestavě s obručí neudržela, když jí zlatá medaile unikla o pouhých sedm desetin bodu a celkově obsadila šestou pozici. „Děvčatům děkuji za výkony a snahu, trenérům zase za přípravu závodnic. Zapomenout nesmím ani na podporu města Veselí nad Moravou a sponzorům. Bez nich a rodičů bychom nemohli takovou akci nikdy uspořádat," prohlásila Niklová.

Veselské gymnastky nyní čeká tvrdá sportovní příprava, protože závodní sezona graduje a na Veselanky čekají další pohárové závody. Ten nejbližší se koná 2.dubna ve Žďáru na Sázavou. „Všem závodnicím držíme pěsti a přejeme hodně úspěchu v letošní sezoně 2016," dodala zkušená trenérka a předsedkyně.