Domácím týmům letošní ročník příliš nevyšel. Pořádající FK Hodonín obsadil čtvrtou příčku, na bývalé hráče Sokola zbyla poslední pátá pozice. „Samozřejmě jsme věřili, že se alespoň jeden z nás dostane na bednu, ale výsledky nebyly to hlavní. Důležité bylo, že si všichni dobře zahráli a že se nikdo nezranil. V našem věku už totiž není jednoduché vstát z postele, natož se rozběhnout," prohlásil bývalý útočník Hodonína a hlavní organizátor mezinárodního turnaje Vladimír Kučera, který za podporu při pořádání sobotní akce poděkoval i městu Hodonín.

„Bez starosty Milana Lúčky, který se mezi nás přišel i podívat, bychom to těžko dali dohromady," přiznal Kučera.

Sobotní klání nabídlo zajímavé zápasy, pohledné akce, spoustu branek i vyhrocené momenty. Vzruch a emoce přinesl hlavně závěr druhého střetnutí duelu mezi Hodonínem a Uherským Hradištěm. Zkušený sudí Igor Zima po faulu na domácího Nezvala v poslední vteřině nařídil proti bývalým hráčům Slovácké Slavie pokutový kop, který kanonýr Josef Míček bez problémů proměnil a střelou pod břevno upravil na konečných 2:2.

Vytočený Barcuch ani další hráči nešetřili kritikou a okresnímu arbitrovi spílali, ani případná výhra by však borcům v tradičních červenobílých dresech k obhajobě prvenství nakonec nestačila. „I takové věci k fotbalu patří," zůstal v klidu Jiří Flašar.

Bývalý kouč Veselí nad Moravou a Kyjova i přes sporný verdikt sudího hodnotil turnaj pozitivně. „Hrálo se nám dobře, úroveň byla slušná. Už vloni se nám tady líbilo, proto jsme se do Hodonína všichni těšili," řekl Flašar.

Stará garda Slovácké Slavie se pravidelně schází jednou týdně. „Buď s kluky hrajeme venku nebo chodíme do haly. Vždy nás bývá kolem osmi až desíti," informuje Flašar.

Ten se svými dlouholetými parťáky v létě absolvoval i pět přátelských zápasů. „Všechny byly v rámci nějakých oslav či výročí," uvedl Flašar.

„V zimě zase pořádáme turnaj, pravidelně jezdíme i do Trnavy," doplnil.

Impulzivní trenér naposledy vedl Ořechov, poslední roky už se ale ve fotbale neangažuje. Vedle Flašara navlékli sešívaný dres také bývalý ligový brankář Pavel Barcuch nebo kouč Lipova Ladislav Soviš, který se s pěti brankami stal nejlepším střelcem sobotního klání.

Nejlepším brankářem byl pořadateli vyhlášen Roman Pelíšek. „Kulatiny mám sice až za rok, ale premiéru jsem si odbyl o něco dřív," usmíval se populární gólman.

O vítězství si to ve sportovní hale TEZA rozdalo pět týmů. Mužstva se utkala systémem každý s každým, hrací doba byla jednou dvacet minut. Zápasy odřídili rozhodčí Igor Zíma s Bohumilem Čiklem. Turnaj moderoval známý hlasatel Petr Vyškovský.

Mezinárodní turnaj veteránů nad 50 let v halovém fotbale 2016

Výsledky: Iskra Holíč – Sokol Hodonín 8:1, FK Hodonín – Uherské Hradiště 2:2, Žilina – Holíč 0:0, Sokol Hodonín – Uherské Hradiště 0:1, Žilina – FK Hodonín 2:1, Holíč – Uherské Hradiště 3:3, Sokol Hodonín – Žilina 2:2, FK Hodonín – Holíč 1:6, Uherské Hradiště – Žilina 0:3, FK Hodonín – Sokol Hodonín 3:2.

Konečné pořadí: 1. Iskra Holíč (2 2 0 – 17:5 – 8 bodů), 2. Žilina (2 2 0 – 7:3 – 8 bodů), 3. Uherské Hradiště (1 2 1 – 6:8 – 5 bodů), 4. FK Hodonín (1 1 2 – 7:12 – 4 body), 5. Sokol Hodonín (0 1 3 – 5:14 – 1 bod)

Nejlepší střelec: Ladislav Soviš (Uherské Hradiště) – 5 branek

Nejlepší brankář: Roman Pelíšek (FK Hodonín)

FK Hodonín: Roman Pelíšek – Josef Míček, Jaroslav Pomykal, Miloš Roznos, Josef Pospíšil, Petr Hampl, Petr Bezouška, Vladimír Kučera, Ladislav Nezval, Roman Šťastný, Jaroslav Jakub.

Sokol Hodonín: František Ondříšek – Jiří Hladký, Jaromír Horňák, František Klézl, Petr Charvát, Jan Svora, Igor Matůšek, Petr Zůbek, Ivan Maděrič.

Uherské Hradiště: Ctibor Kroebl – Pavel Barcuch, Jiří Flašar, František Jevický, Josef Miškeřík, Ladislav Kromsián, Ladislav Soviš, Pavel Nožička, Ladislav Botek.

Pelíšek při své premiéře mezi veterány dostal cenu pro nejlepšího gólmana

Hodonín – Ve čtyřech zápasech inkasoval dvanáct branek, přesto ho organizátoři letošního mezinárodního turnaje veteránů v halovém fotbale vyhlásili nejlepším brankářem. Známý gólman Roman Pelíšek, který si na tradiční akci odbyl svoji premiéru, bavil fanoušky pohotovými zákroky i vtipnými komentáři.

Dlouholetá opora Ratíškovic, Bzence a Vracova se ve sportovní hale TEZA představila po boku bývalých parťáků Ladislava Nezvala nebo Jaroslava Jakuba. I když se Pelíšek vytáhl několika skvělými zákroky, pořadatelskému celku ani jednu z trofejí nevychytal. Bývalí hráči Hodonína skončili v silné konkurenci až čtvrtí.

Hůře na tom byl pouze Sokol. „Výsledky nejsou zase až podstatné. Samozřejmě vyhrát chtěl každý, ale důležité bylo sejít se, pobavit se a udělat si žízeň," prohlásil dobře naladěný Roman Pelíšek.

Známého okresního gólmana povolal do týmu hlavní organizátor turnaje Vladimír Kučera. „Kulatiny mám sice až za rok, ale premiéru jsem si odbyl o něco dřív," usmíval se populární brankář.

Pelíšek se měl sice původně střídat s Ladislavem Nezvalem, ale nakonec celý turnaj odchytal sám. Bývalý parťák nastoupil v poli, kdežto vysoký gólman se vrhal a skákal po míči jako na vrcholu kariéry. „Abych byl upřímný, halu moc rád nemám. Radši jsem na hřišti, ale nakonec to celkem ušlo. Zachytal jsem si dobře," řekl Pelíšek.

Ten si i přes vyhecovaný závěr úvodního duelu s Uherským Hradištěm sobotní akci užil. „Po delší době jsem navlékl rukavice a stoupl si do branky. Taky jsem po nějaké době potkal známé a kamarády, byla pohoda," uvedl Pelíšek.

Hodonínský rodák se fotbalu věnoval i po skončení aktivní kariéry, když se pravidelně chodil protáhnout za barák, v poslední době se ale milovanému sportu téměř nevěnoval. „Naposledy jsem chytal na stadionu ligového Slovácka právě proti bývalým hráčům Uherského Hradiště, od té doby jsem nikde nebyl," přiznal Pelíšek.

I když na fotbal nezanevřel a občas se jako divák objeví na nějakém utkání, zpátky na trávník už ho to netáhne. „Vůbec mi to nechybí. Za ty roky toho už toho bylo dost," dodal Pelíšek.