Příchod osmatřicetileté Tóthové do Hodonína v házenkářském prostředí vzbudil velký ohlas, neboť rodačka z Komárna patří mezi legendy slovenské házené. Seznam úspěchů zkušené spojky by zaplnil samostatný článek, neboť Bebe, jak se hráčce přezdívá, je několikanásobnou mistryní země, nejlepší střelkyní WHIL i slovenské ligy a také trojnásobnou vítězkou Slovenského poháru. Několik let nosila reprezentační dres, zahrála si prestižní Ligu mistryň. „Je to velká bomba, událost. Tóthová měla sice delší pauzu a stále dohání tréninkové manko, ale její zkušenosti jsou k nezaplacení. Mladé holky se vedle ní mají co učit," říkal nedávno dnes už bývalý hodonínský kouč Antonín Střelec. Podle známého trenéra má osmatřicetiletá házenkářka Hodonínu stále co nabídnout. „Uvidíme, co s ní udělá přechod do první české ligy a jak ustojí tlak a velká očekávání veřejnosti," přemítá Střelec.

Úvodní dva duely první ligy však ukázaly, že Tóthová ještě nepatří do házenkářského důchodu. V premiéře proti béčku Zlína se blýskla dvanácti góly, v derby s Kunovicemi sice dala pouze jednu branku, ale svým výkonem strhla nervózní družstvo k důležitému vítězství. „V Hodoníně jsem teprve dva týdny. Ale jelikož jsme konečně vyhrály, jsem spokojená," usmívala se po nedělním vypjatém duelu Tóthová.

Její příchod spoustu lidí překvapil. Známá hráčka ale nad nabídkou slováckého celku dlouho neváhala. „Ozval se mi trenér Hodonína, se kterým jsem mluvila. Bylo to spontánní, rychlé. Prostě zavolal, dohodly jsme se a druhý den se střetly," řekla Tóthová. „Sešlo se to všechno rychle a bylo to celé pozitivní. Je to pro mě zajímavá příležitost a výzva. Všechno do sebe nějak zapadlo a jsem tady," přidala zvučná posila.

I když bývalá střední spojka Prešova, Debrecínu, Šaly nebo Bánovcí nad Bebravou v létě netrénovala a pomýšlela spíše na konec kariéry, na jihu Moravy našla příjemné prostředí a novou chuť k házené. „Jsem tady spokojená. I když jsem na sklonku kariéry, v žádném případě to tady nechci jenom nějak dohrát," říká Tóthová, která do Hodonína pravidelně dojíždí z Napajedel, kde žije. „Už jsem dále nechtěla cestovat. Doteď jsem pendlovala mezi Českem, Slovenskem a Rakouskem, což bylo hrozně náročné a únavné," uvedla.

I když jí milovaný sport bere spoustu času a energie, konec kariéry ráda odložila. „Na jedné straně si myslím, že už by bylo na čase skončit, na druhé straně si říkám proč nepokračovat," přemítá. Motivaci nachází v samotném kolektivním sportu. „Házená mě motivuje. Mám ji ráda a když zdravotně mohu, tak ji budu ráda dál dělat," říká Tóthová, která chce Hodonínu pomoct k co nejlepším výsledkům. „Chci ještě něco s holkami dokázat," pravila.

Nepřehlédnutelnou hráčku s číslem čtyři na zádech zatím limituje fyzická kondice. Největší letní posila stále dohání tréninkové manko, ani spolupráce s novými spoluhráčkami není ideální. „Je pravda, že jsem čtyři měsíce netrénovala. Budu se snažit, abych absolvovala co nejvíc tréninků. I když mám nějaké zkušenosti, potřebuji nahnat kondičku. Nyní je to pro mě náročné," přiznává.

Bývalé profesionální hráčce se zatím nedaří skloubit pracovní povinnosti se sportem. „Zatím to není ono, necítím se úplně dobře. Věřím však, že najdu čas na tréninky a doženu to, co mi chybí. Věřím tomu, že to půjde výš a výš," dodala Tóthová.