I přes absenci devíti hráček dokázaly házenkářky Veselí nad Moravou v Porubě úspěšně zvládnout čtvrtfinálové utkání. Při zpáteční cestě tak mohly slavit výhru 21:27 a postup do semifinále Českého poháru. Tam se střetnou se mistrovskou Slavií Praha.
Na palubovce ostravského celku se přitom trenér Ivan Pompoš musel obejít bez několika opor. V zápase chyběly Dorňáková, Dorotíková, Huráňová, Chetvertakova, Lukášová, Pažourková, Štěrbová, Vinyatynská a G. Zvoničová.
Do hry tak po osmi letech zasáhla kromě sedmnáctileté dorostenky Kratochvílové i Miroslava Bílková. „Smekám klobouk před výkonem všech hráček, které nastoupily na hřiště. Velmi mne přitom překvapila Bílková, která hrála v útočné fázi výborně a svými zkušenostmi týmu několikrát pomohla,“ uvedl Pompoš.
Veselanky si od úvodu udržovaly mírný náskok a pět minut před přestouvkou vedly 9:7. Pak však gólmanka Škavronková zlikvidovala sedmičku a domácí přišly o vyloučenou hráčku. To dokázaly panenky využít a rázem utekly na rozdíl šesti branek.
Ve druhé půli si veselské házenkářky udržovaly bezpečný náskok. Ale deset minut před koncem se dokázaly Ostravanky díky pětibrankové šňůře dotáhnou na tři góly. Větší drama však nepřipustila Škavronková, která své unavené kolegyně podržela.
„Prohráli jsme zejména kvůli skvělému výkonu brankářky Škavronkové, která nás vychytala. Myslím ale, že prohra o šest branek se zkušeným týmem, který skončil loni na druhém místě v interlize, není špatný výsledek,“ uvažoval trenér porubského Sokola Jiří Nováček.
Veselanky tak postupují do zlínského semifinále Českého poháru. To sehrají v sobotu 5. ledna s obhájcem českého titulu – pražskou Slavií. Druhou dvojici tvoří domácí Zlín a v současnosti nejlepší český tým v interlize – DHK Olomouc.
Veselské házenkářky měly na víkend v plánu mezinárodní turnaj v Trenčíně. Toho se kvůli obrovské marodce nezúčastní. Měly se na něm utkat s domácím družstvem, Šaľou a Olomoucí.

Poruba – Veselí n/M. 21:27
poločas: 10:16
Sestava a branky Veselí: D. Zvoničová, Vyhlídalová, Škavronková 1 - Foksová 3, Kratochvílová, Handlová 7/2, Bílková 3, Fialeková 4, Chmelařová 6 a Kočí 3.