Veselanky zahájily sezonu bratislavskou porážkou o pět gólů. Hned na úvod tak poznaly sílu největšího favorita interligy. Již dnes míří panenky do Slovinska, na duel 1. kola Poháru EHF.

Po dlouhé době chyběla ve veselském dresu tradiční opora – křídelnice Marcela Handlová, kterou letos čekají mateřské povinnosti. Na druhé straně se vrátila do hry reprezentační spojka Lenka Fleková, která ze stejného důvodu mohla minulou sezonu jen pasivně sledovat z tribuny.

Diváci ve slovenské metropoli mohli sledovat zajímavý zápas mezi mistryněmi Slovenska a vicemistryněmi Česka. „Na začátek sezony to byl velice kvalitní zápas. Rozdíl byl pouze ve střídačkách, kde jsem měl k dispozici pět dorostenek,“ poznamenal veselský kouč Jiří Zerzáň.

Tomu se podařilo favorizované Bratislavanky zaskočit. Většina odborníků totiž čekala, že Slovenky roznesou panenky na kopytech. „Drželi jsme se na dvě branky, v závěru první půle přišlo vyloučení, a tak jsme prohrávali 11:14,“ říká o první půli veselský lodivod.

Zlom nastal kolem 50. minuty. „Stáhli jsme to na dvě branky a bohužel nám domácí odskočily na 24:18. Tak jsem bral time out. Ale brzy jsme snížili opět na dvě branky. Závěr jsme možná uspěchali. Jednak jsme nedali sedmičku, jednak jsme chtěli co nejdříve vystřelit. Chtěli jsme co nejdříve srovnávat, ale nepodařilo se to,“ posteskl si Zerzáň.

Před čtrnácti dny Veselanky se stejným soupeřem prohrály na turnaji v Šaľe o dvanáct branek. „Tentokrát byl zápas téměř vyrovnaný. Rozhodlo domácí prostředí a širší lavička. Našemu družstvu nemám co vyčítat,“ uzavřel první letošní duel Zerzáň.

Již dnes však spřádá plány, jak zvládnout úvodní vysloupení v 1. kole Poháru EHF ve slovinském Žalci, které se hraje v sobotu. Veselský kouč viděl soupeřky na víkendovém turnaji v Hodoníně. „Chyběly jim asi tři hráčky. Je to hodně tvrdý soupeř, který hraje až na hranicích únosnosti. Uvidíme, co budou posuzovat rozhodčí. Mám z toho trochu obavy, protože to budou pískat Bulharky. Bude záležet na naší herní disciplíně a zvládnutí prostředí,“ ví zkušený trenér Veselí.

Jaké vidí šance na postup? „Je to padesát na padesát. Žalec je hratelný soupeř. Rádi bychom postoupili, ale ve druhém kole čeká na vítěze Moskva, což nedává přilíš velké perspektivy,“ domnívá se bývalý reprezentační kouč.

S čím tedy veselská výprava do pětitisícového městečka v Savinjském údolí odjíždí? „Prohra o tři, čtyři branky by byla nadějná. Musíme mít sice kousek štěstí. Každopádně jsme odhodlaní postoupit,“ zdůraznil Jiří Zerzáň.

Utkání v Žalci začíná v sobotu v 18.00 a odveta je na pořadu o týden později ve veselském Pekle. Ve Slovinsku budou panenkám chybět pekelníci. „Měli jsme problémy kvůli práci přijet i do Bratislavy. Se Slovinskem by byl ještě větší problém. Každopádně doufám, že při odvetě našim holkám pomůžeme a soupeřkám vytvoříme to pravé peklo,“ hlásí vedoucí veselského fanklubu Martin Tomeš.

Bratislava – Veselí n/M. 28:23 (14:11)

Bratislava: Vaverková, Súkalová – Školková 2, Cicmanová, Czölösiová, Beňušková 9/6, Porubská 1, Kochanová 5, Súkeníková 2, Štetáková 5, Madárová 1, Janšáková Z. 1, Janšáková H. 2, Bachratá.

Veselí: Černá, D. Zvoničová – Štěrbová 5, Vyniatynská 5, Kočí 5, Fleková 3, Foksová 3, Chmelařová 2, G. Zvoničová, Kratochvílová, Velanová, Jandásková, Horáková.

Rozhodčí: Jahodka, Mičuba.

Sedmičky: 8/7 – 3/1.

Vyloučení: 3:3.

Diváci: 200.