V play off musejí zdolat celek Lotyšska, s nímž se utkají 10. června v Rize a v domácí odvetě 16. června v Chomutově. Evropský šampionát se uskuteční příští rok v Norsku.

Na závěr úvodního soustředění se svěřenci kouče Pavla Pauzy střetnou v pátek od 19.00 a v sobotu od 10.30 v Hodoníně se Slovenskem, v úterý pak před televizními kamerami v Zubří a o den později v Bystřici pod Hostýnem nastoupí proti Islandu.

Během hodonínského přátelských zápasů budou mít obě sousedského reprezentace svůj azyl v hodonínském hotelu Panon. Na první soustředění se z týmu, který startoval na lednovém mistrovství světa v německu objeví pouze brankář Petr Štochl a Tomáš Řezníček.

Jinak je Pauzův výběr plný nováčků. Příležitost tak dostanou hráči z domácí soutěže. Oproti tomu složení týmu na další soustředění, které pokračuje příští týden, bude již tradiční. Avšak bez brankářské opory Martina Galii.

I proto bude mít reprezentační kouč k dispozici pouze dva gólmany. „Ze zdravotních důvodů nemůžeme povolat ani Miloše Slabého. V záloze tak bude Jakub Krupa, případně Tomáš Mrkva z Karviné. Nominace je opravdu předběžná, může dojít k dalším několika změnám,“ řekl reprezentační trenér Pavel Pauza.