I pár minut od centra města se může z mladé házenkářky stát voják v bojové akci. Místo kulek má ovšem v pušce barevné kuličky a nestřílí do nepřítele, ale do soupeře z druhého týmu. Nejde totiž o válku, ale o paintball. Akční hru, při které účastníci zažijí napětí, vzrušení a možná i radost z vítězství.

Populární hru si na konci roku vyzkoušely i úřadující české vicemistryně, které si na hodonínském Pánově zpestřily přípravu na druhou polovinu sezony.

„Byl to dobrý nápad. Tato akce se rozhodně povedla a splnila svůj účel. Pro některé týmy je už zvykem zahrát si paintball. Podle mě má takový trénink dobré účinky," pronesl kouč Brittermu Pavol Jano.

Podle něj má házená s paintballem spoustu věcí společných. „Házená je rovněž bojový sport. Paintball má své kouzlo. Některé holky si ho už vyzkoušely, jiné se s ním seznámily poprvé. Myslím si, že si děvčata i takovou maličkost zapamatují do konce života," pravil Jano.

Ten strávil letošní Vánoce na východě Slovenska. „Byl jsem doma v Košicích. Svátky jsem prožil se synem, se kterým přes rok moc nejsem. Chodili jsme bruslit, trochu jsme sportovali. Na Štědrý večer jsme měli kapra, bramborový salát a kapustnici," prozradil Jano, který své svěřenkyně dokonale zaskočil.

Hráčky Veselí totiž vůbec netušily, co je v sobotu dopoledne čeká. „Bylo to pro nás velké překvapení. Na druhé straně to pro nás byl pěkný zážitek. Určitě jsme si to s holkami užily," pochvalovala si netradiční trénink brankářka Brittermu Darina Zvoničová.

Zatímco šestatřicetiletou gólmanku během bojové hry nikdo netrefil, spojku Moniku Rajnohou některé zásahy docela bolely. ""Líbilo se mi to, i když jsem to párkrát pěkně schytala. Dostala jsem do nohou i do zadku. Nejvíc bolí ty rány, kdy už se vzdáváte a oni do vás pořád střílejí," uvedla devatenáctiletá házenkářka.

Přední interligový tým se rozdělil na dva tábory. „Hráli jsme staří proti mladým," informoval sportovní ředitel Brittermu Vlastimil Procházka, který se stejně jako kouč Jano a vedoucí mužstva Sádlo zapojil do hry.

Ve žlutém týmu s nimi byly i Lenka Fleková a Darina Zvoničová. Proti nim bojovaly Tereza Chmelařová, Helena Štěrbová, Zuzana Drotárová, Angelina Viniatynská, Monika Rajnohová, Lucie Jagošová a Klára Jandásková. Ostatní hráčky z různých důvodů scházely.

Všichni aktéři na sobě měli kombinézy. Obličej zdobily speciální ochranné masky s termálním sklem. Při paintballu je důležitý hlavně postřeh a týmový duch. Věk hráčů není důležitý. „Zásah barevnou kapslí není nebezpečný, nejhorší zranění jsou modřiny," uklidňoval hráčky Procházka.

Panenky nakonec byly za svoji statečnost odměněny připravenými špekáčky, které si upekly nad ohněm. Jestli paintball pomohl stmelit tým, ukáže ale až čas. Zatím je slovácký celek v interlize po deseti zápasech na pátém místě.