Na slovenskou mládežnickou reprezentantku se do Veselí nad Moravou přijely podívat i bývalé spoluhráčky Kateřina Kolísková, Lucie Bydžovská a Dagmar Beranová.

Barbora Hanzalíková odchytala celý první poločas, pak se do branky v závěru utkání vrátila, ale porážce hostujícího Trenčína stejně nezabránila. „Doufaly jsme v lepší výsledek. Veselí totiž patří mezi hratelné soupeře. Na domácí tým jsme měly, zápas jsme ale nezvládly. Na našem výkonu byla znát i únava z dorosteneckého zápasu," řekla Hanzalíková.

Mladá brankářka stejně jako zbytek interligového týmu v sobotu absolvovala hned dva duely. Před utkáním na Slovácku se dorostenky Trenčína, které letos nastupují i za ženy, představily ještě v Bratislavě, kde prohrály rozdílem šesti branek. Ve Veselí mladý tým inkasoval ještě více gólů. „Soupeř byl rychlejší a zkušenější," uznala Hanzalíková, která brala střetnutí prestižněji než zbytek družstva. „Chtěla jsem se předvést," přiznala sympatická brunetka.

Trenčínu utekl začátek a za nepříznivého stavu 1:7 už jen marně dotahoval luxusní náskok protivníka. „Velké ambice nemáme. Jsme v interlize nováčkem, navíc máme velmi mladý tým. Žádný zápas ale nechceme vypustit, každý zápas chceme odehrát bez respektu a co nejlépe," říká rodačka z Holíče, která s házenou začala v Hodoníně, kde sbírala první zkušenosti i úspěchy.

Na duel ve Veselí nad Moravou ale příliš v dobrém vzpomínat nebude. Panenky totiž potvrdily roli favorita a nováčka soutěže s přehledem vyprovodily. „Výsledek odpovídá dění na palubovce. Na zápas s Trenčínem jsme se hodně připravovaly. Vycházely jsme z dobré obrany, střelecky se dařilo spojkám, které dávaly góly z dálky," uvedla domácí pivotka Nikola Vinklárková, která skórovala třikrát.

Na palubovce však řádilo především úderné trio Olšovská, Šustková a Vargové, které konto Trenčína dohromady zatížilo šestadvaceti trefami. „Soupeře jsme hlavně nechtěly podcenit. Proto jsme do utkání nastoupily koncentrované. Začátek nám vyšel, daly jsme nějaké góly a vypracovaly si náskok, který pak udržovaly a navyšovaly," řekla Vinklárková.

Panenky o víkendu nezaskočil ani posun začátku střetnutí o půl hodiny na 17.30. „Vůbec jsme to nevnímaly," mávla rukou domácí házenkářka.

Interliga pokračuje již ve středu. Slovácký celek se představí v Partizánském. „Problém to není, pár zápasů se dá v týdnu zvládnout. Určitě tam jedeme vyhrát. Chceme získat dva body," dodala Vinklárková.