Hodonínský kouč Antonín Střelec tak dostal k narozeninám očekávaný dárek. „Ze zápasu jsme měli trochu obavy, protože jsme nevěděli, co s námi udělá čtrnáctidenní zápasová pauza. Navíc jsme kvůli kvalifikaci juniorek na letošní mistrovství světa neměli kde trénovat. Nakonec jsme ale utkání s přehledem zvládli a diváky pobavili. Jsem rád, že opět se do hry dostaly i dorostenky, které získaly další cenné zkušenosti," prohlásil domácí trenér, který měl výhrady pouze k defenzivě a šestadvaceti obdrženým brankám. „Na moje gusto jsme dostali příliš mnoho gólů, ale nikdo 
v podstatě nezklamal," řekl Střelec.

Favorit doma vedl po třech minutách 2:0, ovšem v 9. minutě byl stav nerozhodný 4:4. Dál však na palubovce sportovní haly TEZA kralovaly hodonínské házenkářky, které nekompromisně trestaly chyby soupeřek, když po rychlých protiútocích střílely pohledné branky. „Důležité bylo, že jsme v krátkém časovém úseku vždy daly tři nebo čtyři góly a Hanačkám definitivně odskočily," uvedl Střelec.

Jeho tým se sice ve druhém poločase za rozhodnutého stavu nevyvaroval herních a střeleckých výpadků, ale Olomouc na zvrat v žádném případě neměla. Hodonín si nakonec v poklidu dokráčel k povinnému vítězství a po výsledku 36:28 se přiblížil největšímu úspěchu klubu, který byl založený v roce 2006.

Slováckému celku k postupu do první ligy schází jediná výhra. První mečbol mají Kováčiková a spol. v neděli 3. dubna, kdy doma hostí Pardubice. „Nálada v týmu je dobrá a já věřím, že nás na další zápas přijde podpořit hodně fanoušků, kteří s námi po případném vítězství oslaví historický postup," dodal Střelec. Jeho tým kromě Pardubic v letošním druholigovém ročníku čekají ještě Bohunice a Karviná.

2. liga v házené žen, dohrávka 12. kola –
HK Hodonín – SK UP HSC Olomouc 38:26 (23:14) Nejvíce branek: Macharáčková 10, Roubalová 5 – Birkušová 10, Kováčiková 8, Višňovská 7.
Rozhodčí: Beneš, Chalupa. Diváci: 90.
HK Hodonín: Veronika Čižmářová, Iveta Blažková, Radana Krajčová – Laura Kováčiková 8, Tereza Krajčová, Andrea Jastrábová, Šárka Pospíšilová 4, Nikola Kalinová 5, Annamária Birkušová 10, Simona Višňovská 7, Lucie Bydžovská, Michaela Budayová 4.