„Zklamání je po každé porážce, ale tragédii z toho neděláme. Aspoň vidíme, jakou mají soupeři kvalitu. Havlíčkův Brod byl lepší než Velká Bystřice. Na druhé straně jsem čekal ještě silnějšího protivníka. První zápasy ale pořád nic neznamenají," uvedl domácí kouč Milan Adi.

Slovácký celek se v úvodu utkání střelecky i herně trápil. V 7. minutě prohrával domácí tým 0:3. „Začali jsme úplně špatně. Obrana byla sice dobrá, ale koncovka byla špatná. Střelecky jsme se trápili. V prvních pěti minutách byl pořád stav nula nula," informoval Adi.

Hráčky Hodonína ale zpřesnily hru a díky několika brankám v řadě výsledek otočily. Poprvé do vedení šla Adiho parta ve 12. minutě. Náskok si udržela až do konce prvního poločasu.

„Postupem času se děvčata probrala. Vycházeli jsme z pozorné obrany a dařilo se nám zakončovat i rychlé protiútoky," pravil Adi.

Začátek druhé půle ale patřil Havlíčkovu Brodu, který krátce po změně stran vyrovnal na 16:16. Ve 38. minutě už tým z Vysočiny o jednu branku vedl.

Hodonín ale dokázal rychle vyrovnat. V oslabení skórovala výtečně hrající Kovačiková. Hostující tým ale bojujícímu soupeři znovu odskočil a ve 47. minutě vedl o tři branky.

Hodonín má ale v kádru Simonu Višňovskou. Šikovná spojka zavelela dvěma přesnými ranami k dalšímu obratu.

„Na začátku druhé půle jsme udělali několik technických chyb. Zbytečnými fauly jsme soupeře vrátili do hry. My jsme sice stihli ještě výsledek otočit, ale zbytečný dvouminutový trest na konci nás stál vítězství," pronesl Adi.

Hostujícím hráčkám pomohl za nepříznivého stavu oddechový čas a vyloučení domácí Ivičičové, která uviděla v 59. minutě červenou kartu. Havlíčkův Brod už si v nervózním závěru nenechal těsný náskok vzít.

„Podle mě jsme byli lepším týmem. Bohužel nám chybělo více štěstí," řekl slovenský kormidelník, který se znovu mohl spolehnout na osvědčené slovenské duo. Křídelnice Laura Kovačiková dala se spojkou Simonou Višňovskou dohromady dvacet branek. Hodonínský kouč ale chválil po sobotním utkání především kolektivní výkon. „Holky berou zápasy žen dost vážně. Jsem rád, že bojují o každý bod," dodal Adi.

HK Hodonín – Havlíčkův Brod 31:32 (16:13)

Nejvíce branek: Višňovská a Kovačiková po 10 – Eva Brožová 6, Bošacká a Karolína Brožová 5. Červená karta: Ivičičová (Hodonín). Diváci: 50

Hodonín: Parčiová, Šutovská – Ivičičová 3, Furyová, Kovačiková 10, Kučerová, Vozdková 1, Přikrylová 3, Višňovská 10, Jastrábová, Ringerová, Dudová 4, Bekešová.