Pro hodonínská děvčata turnaj o pohár VAG neskončil zrovna dobře. Z šesti účastníků skončila na posledním šestém místě. Nezdar domácího klubu spočíval v neúčasti levoruké spojky Valerie Smetkové, která do turnaje nastoupila se zraněnou nohou.

V prvním utkání dokázala vstřelit tři branky, ale pro účast z následujících ligových zápasů raději odstoupila. V celku domácích házenkářek se tak při její neúčasti již nenašla žádná z dalších hráček, která by tým zvedla a vzala odpovědnost na sebe.

Připomínáme, že v loňském roce se hrál stejný turnaj v kategorii staršího dorostu, ve kterém se na třetí pozici umístila hodonínská děvčata. „Letos se původně mělo hrát s osmi týmy, ale na poslední chvíli se omluvila hned tři družstva. Těsně před startem turnaje se nám podařilo získat alespoň účast týmu z Ostravy-Zábřehu,“ řekl po turnaji manažer HK Hodonín Radek Bičan.

Ty s hráčkami Hodonína bojovaly o konečnou pátou příčku, ale domácí hráčky ani v tomto klání nedokázaly vyhrát. „Všechna utkání se hrála dvakrát dvacet minut systémem každý s každým s tím, že ve třetí hrací den se bojovalo pouze o konečná umístění,“ dodal Bičan.

K šesté příčce se zklamaně vyjádřil trenér Hodonína Marián Šupík. „V současném týmu bez Smetkové není žádná osobnost, která by ostatní spoluhráčky dokázala na hřišti povzbudit. Pouze první zápas s Vídní jsme odehráli dobře. Nicméně další výkony a výsledky už vůbec nesplnily mé očekávání. U většiny hráček mi chyběl pohyb, bez kterého se nedá dnešní moderní házená hrát. Z výkonu a z přístupu holek jsem hodně zklamaný, neboť minulý rok některé hráčky startovaly v kategorii staršího dorostu, a myslel jsem, že dodají hře impulz,“ prohlásil.

1. místo Érd HC
2. místo FIVERS Vídeň
3. místo Frankfurter HC
4. místo Jelenia Góra
5. místo Ostrava-Zábřeh
6. místo HK Hodonín

Nejlepší hráčka turnaje: Dalma Domokos (Érd),nejlepší střelkyně:Tekla Márczy (Érd),nejlepší gólmanka:Natalia Filonczuk (Jelenia Góra)
Sestava Hodonína: Barbora Zichová (Tereza Novotná) – Markéta Blanáriková, Veronika Vrbová, Sára Drexlerová, Valerie Smetková, Nikol Kosková, Zuzana Klásková, Barbora Nováková, Kateřina Kratochvílová, Nikola Vašková, Evelína-Sarah Slobodová, Petra Redková