„Samozřejmě jsme zklamaní. Poruba ale byla ve všech aspektech lepší a zaslouženě u nás zvítězila,“ uznal trenér Hodonína Jiří Havlát.

Jeho tým v letošním ročníku porazil pouze dvakrát Zlín, ostatní zápasy prohrál, se čtyřmi body zůstává před posledním kolem a duelem v Praze na Slavii poslední.

MOL Liga, 21. kolo -
HK Hodonín – DHC Sokol Poruba 22:29 (12:16)
Nejvíce branek: Kalinová a Štipčáková 8, Víchová 2 – Ka. Rajová 7, Demlová 6, Farářová 5. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Vyloučení: 3:6. Sedmimetrové hody: 9/7 – 4/4. Diváci: 205.

Předstihnout Porubu už nemůže, slovácký celek tak bude hrát v hlavním městě pouze o čest.

„Počítal jsem s tím, že budeme mít osm bodů. Chtěli jsme dvakrát porazit Zlín a Porubu. Zatímco s prvním soupeřem jsme uspěli, s týmem z Ostravy se nám to nepodařilo ani jednou. Blíže k bodům jsme byli v Porubě, kde jsme odehráli lepší zápas. Doma nám utkání nevyšlo,“ přiznal.

Jihomoravankám triumf nepřinesla ani uzdravená Kalinová, důležitá spojka nastoupila i přes lehce zraněné koleno. Stejně jako Štipčáková vstřelila osm branek, na Porubu to ale nestačilo.

„Dvě holky sice dohromady daly šestnáct gólů, zbytek týmu přidal ale jenom šest branek, což bylo málo,“ ví Havlát.

Hodonínští fotbalisté (v červeném) remizovali 1:1 s Frýdlantem nad Ostravicí.
Hodonín přivezl z Frýdlantu bod. Hřiště bylo skoro neregulérní, tvrdí Švantner

Domácí házenkářky navíc měly problémy v obraně. Nedařilo se jim ubránit Rajovou, přestože se na ni v týdnu připravovaly. „Dobře jí fungovala její hra,“ smekl Havlát.

Hostujícímu týmu také skvěle zahrála pivotka Demlová. „Sice ze hry nedala moc branek, ale zařídila spoustu sedmiček a na své pozici pracovala velmi dobře,“ chválí další hráčku.

„Soupeři navíc dobře zachytaly brankářky Wizurová s Hřebejkovou, lépe jim fungovala i obrana,“ přidává.

Zato Hodonínu to od začátku drhlo, od první chvíle zaostával. „I když jsme neustále dotahovali, věřili jsme, že se nám ve druhém poločase podaří soupeře dotáhnout, ale v důležitých chvílích jsme neproměňovali šance,“ posteskl si domácí kouč.

Slovácký celek zakončí základní část o Velikonocích v Edenu proti Slavii Praha. Pak se začne chystat na baráž proti vítězi první ženské ligy.