Trenér Jiří Havlát svěřenkyně i přes další nezdar čtyřicet inkasovaných branek vhválil. „Věděli jsme, že to bude hodně těžké, že hrajeme proti nejlepšímu českému týmu. Já vlastně mohu říct, že jsem docela spokojený. Před utkáním jsme si dali nějaké dílčí cíle, které jsme chtěli plnit, což se nám celkem podařilo. Hráli jsme aktivně, až na pár drobností v obraně to zase nebylo tak špatné,“ míní.

Kouče Hodonína daleko víc než porážky s Šaľou či Mostem štve zaváhání v Olomouci a hlavně doma s Plzní. „Byli jsme si skoro jisté, že v tom zápase body urveme. Mysleli jsme si, že nás soupeř nemá čím porazit, bohužel sedmnáct gólů Fenclové nás úplně zničilo. Tam už nešlo nic dělat,“ povzdechl si.

MOL Liga, 15. kolo -
HK HODONÍN – DHK BANÍK MOST 26:40 (12:21)
Nejvíce branek: Kalinová 11/4, Drexlerová 4/3, Štipčáková 3 - Stříšková 9, Ogonovszká 6, Zachová a Somionka 4. Rozhodčí: Blanár, Opava. Vyloučení: 3/4. Sedmimetrové hody: 8/7 – 3/3. Diváci: 172.

Slovácký celek doplácí i na absenci nejlepší střelkyně Víchové. I sobotní duel slovenská křídelnice sledovala pouze ze střídačky.

„Chybí nám spíše v obraně,“ myslí si Havlát. „Gólů i bez ní pořád dáváme docela dost, na druhé straně i ve čtvrtém utkání po zimní pauze jsme dostali kolem čtyřiceti branek, což je fakt dost. Na obraně musíme zapracovat, v ní se musíme zlepšit,“ ví dobře.

Hodonínu, který má od prosince nové vedení, zatím body nepřináší ani Veronika Štipčáková. Odchovankyně Velké nad Veličkou tým posílila před jarními odvetami, dorazila z konkurenčního Zlína.

„Byla jsem tam jenom na půl roku na limitovaný přestup, takže jsem přemýšlela, co dál. Nějak jsem cítila, že potřebuji změnu. Hodonín se ozval, tak jsem to šla zkusit a doufám, že budu týmu nápomocná," přeje si.

Aleš Bachánek řeší v posledních dnech problémy se skládáním sestavy.
Baník trápí marodka, posily nepřichází. Oslovili jsme 25 hráčů, říká Bachánek

Proti Mostu nehrála špatně, dokonce třikrát skórovala, celkově to ale na favorita nemohlo stačit.

„Most patří mezi nejlepší týmy v MOL Lize. Věděly jsme, že to bude těžké utkání. Do zápasu jsme ale vstoupily dobře. Soupeře jsme se chvíli držely, pak se ale ukázala síla Baníku,“ hodnotí střetnutí.

„Snažily jsme se tlaku hostujícího družstva čelit. Nakonec jsme sice prohrály větším rozdílem, ale od nás to nebylo až tak špatné utkání,“ je přesvědčená.

Pikantní duel však o víkendu sehrála hlavně Valerie Smetková. Česká reprezentantka patří mezi odchovankyně Hodonína, v zápase proti mateřskému klubu jí fandila i maminka a další rodinní příslušníci.

„Pro mě jsou tyto zápasy jsou pořád speciální,“ přiznává. „Tím, že jsme teď rok nenastupovala a byla jsem zraněná, o to víc si užívám, že mohu hrát zase v hale, ve které jsem vyrůstala," přidala.

Levoruká kanonýrka bývalé spoluhráčky ušetřila, vyniknout nechala jiné.

Černí andělé se ale rozjížděli pozvolna, chvíli nechali protivníka doufat a taky dýchat.

„Přišlo mi, že jsme na začátku byly trošku nervózní. Přijely jsme totiž v okleštěné sestavě, některé holky navíc dohrávaly zápas za béčko, dorazily o něco později.

Naproti tomu Hodonín vstoupil do zápasu dobře, chvíli jsme se tahaly a pak to naštěstí utrhly,“ oddechla si Smetková.

Mostečanky na Slovácku potvrdili roli velkého favorita, pozici nejlepšího českého týmu. I když letos až tolik nedominují, po roční pauze znovu prahnou po mistrovském titulu.

Baník na jihu Moravy neměl výraznější problémy a nakonec v poklidu dokráčel k povinné výhře. Hodonínská děvčata držela s Baníkem krok jen v úvodní čtvrthodině, pak už jenom tahala za kratší konec a sledovala, jak soupeř navyšuje své vedení.

Jednodušší to nebudou mít ani za týden, kdy je čeká cesta na východ Slovenska, kde se postaví suverénním Michalovcům.