K dalšímu triumfu dovedl hodonínské házenkářky obětavý a kolektivní výkon celého družstva. „Všechna děvčata na hřišti plnila úkoly a chovala se disciplinovaně. Tým hrál zodpovědně. Podržely nás obě brankářky, které si připsaly několik povedených zákroků. Střelba zase byla rozložena na všechny hráčky,“ pochvaluje si manažer HK Hodonín Radek Bičan.

Vedoucí tým tabulky se na Vysočině musel obejít bez juniorské reprezentantky Kalinové. Vysoká spojka si na kvalifikačním turnaji v Hodoníně poranila rameno a vedení klubu jí dalo volno.

Kanonýrka Birkušová si plnila povinnosti v interligovém Zlíně. Komplikací bylo zranění křídelnice Kováčikové, kterou ve 39. minutě při úniku zbytečně faulovala domácí Kratochvílová . „Laura dohrávala s naraženým kolenem. Měla by být ale v pořádku,“ věří Bičan.

Jihomoravanky vstoupily do nedělního zápasu dobře a brzy si vypracovaly několikabrankový náskok, který do přestávky navýšily na rozdíl pěti gólů. Střelecky se dařilo klíčové spojce Tóthové, o pozornost si několikrát řekly také Budayová s Kováčikovou a Višňovskou.

Hodonín měl i po změně stran navrch. Favorit si vedení v klidu hlídal a svůj náskok s přibývajícími minutami ještě navyšoval. Jiskra se snažila, ale lídra první ligy neměla. „Začíná se projevovat zlepšená tréninková morálka. V posledních týdnech byla hala neustále obsazená, teď jsme se konečně mohli pořádně připravit,“ uvedl Bičan. Ten věří, že hráčkám chuť a nasazení vydrží i do dalších důležitých soubojů.

Výsledky soupeřů se zástupci Hodonína nestresují. Kováčiková a spol. ani neřešily ztrátu Plzně v Olomouci. „Remíza pro nás nic neřeší. Lepší by bylo, kdyby Zora vyhrála,“ usmívá se Bičan. „Díváme se ale sami na sebe. Máme před sebou těžké zápasy, které nás pořádně prověří,“ uvědomuje si šéf slováckého klubu. Hodonínské házenkářky nyní čeká domácí duel s Plzní. Atraktivní souboj se ve sportovní hale TEZA hraje v sobotu od 15.30.

Házená, 1. liga žen -
Jiskra Havlíčkův Brod – HK Hodonín 26:34 (11:16)
Nejvíce branek: Součková 11/3 – Kováčiková 8, Tóthová 7/1, Višňovská 6.
Rozhodčí: Dolejší, Dvořák. Vyloučení: 1/3. Diváci: 50.
Sestava: Blažková, Nejezchlebová - Tóthová 7/1, Kováčiková 8, Vlková 4, Jadamíková, Jastrábová 3, Pospíšilová, Nováková 2, Višňovská 6, Budayová 4. Trenér: Gärtner.