Euforii hráček a oslavy triumfu nemohl pokazit ani postoj vedení klubu, které zatím neví, zda tým do mezinárodní soutěž WHIL přihlásí. „Pokud rozpočet nenavýšíme, tak do interligy nepůjdeme. Nechceme hazardovat,“ říká šéf HK Hodonín Radek Bičan.

Peníze ani sponzory ale ve sportovní hale TEZA nikdo neřešil. „Dnes je krásný den, my ligu vyhrajem,“ zpíval už deset minut před koncem sobotního zápasu otec hodonínské křídelnice Laury Kováčikové a radostně bouchal do bubnu. V závěru se k němu přidal i zbytek publika, které odměnily prvoligové šampionky zaslouženým potleskem vestoje. „Pocity jsou krásné. Na začátku sezony jsme nečekaly, že bychom mohli soutěž vyhrát. Po polovině ročníku jsme chtěli získat jednu z medailí, nakonec to je ta nejcennější. Klobouk dolů před holkami. Většina z nich ještě loni hrála druhou ligu,“ připomíná domácí trenér René Gärtner.

Zkušená stolní tenistka Renáta Štrbíková (na snímku) porazila kamarádku Danu Čechovou 3:1 na sety a pomohla Hodonínu k druhé finálové výhře nad Moravským Krumlovem.
Hodonín jasně zvítězil i v Krumlově a přiblížil se jedenáctému titulu

Úspěšný kouč, který letos v žákovské lize vedl naděje Kunovic, však z občas náladového družstva plného individualit vytvořil sehraný tým, který se po rozpačitém začátku rozjel a na první místo už nikoho nepustil. „Hráčky udělaly velký výkonnostní pokrok, herně šly nahoru. Zkušená děvčata těm mladším předávají rady, ty jim zase naslouchají. Je to super tým. S děvčaty se skvěle pracuje. Žádný problém nebyl, navíc se nám vyhýbala zranění,“ těší Gärtnera.

I když se říká, že poslední krok bývá nejtěžší, v Hodoníně to v žádném případě neplatilo. Lídr soutěže nedal šanci oslabené olomoucké rezervě, kterou jasně porazil 32:20. „Strach jsme měli už před týdnem v Kobylisích. Tam jsme utkání zvládli, takže proti Olomouci byly holky v takovém transu, že nebylo pochyb o tom, že vyhrajeme,“ uvedl domácí kouč. „Od začátku jsme tahaly za delší konec. Děvčata nic nepodcenila. Do zápasu dala všechno.,“ přidává.

Je však nutné připomenout, že Hanačky soupeřkám cestu na trůn značně ulehčily, neboť do Hodonína přijely bez hráček prvního družstva a pouze s jedinou náhradnicí. „Věděly jsme, že to bude těžké. Hodonín hrál dobře a zaslouženě vyhrál. Postup mu přeji,“ uvedla hostující brankářka Dagmar Beranová. Rodačka z Hodonína znovu stála na opačné straně než bývalé spoluhráčky Kalinová nebo Nováková, úspěch kamarádkám ale přála.

Fotbalisté Hodonína (v červených dresech) bez problémů zvítězili v nedaleké Břeclavi 3:1 a dál zůstávají v čele divize D. Další venkovní triumf hostům zařídil špílmachr Tomáš Polách.
Hodonín zůstal v čele divize. Derby v Břeclavi rozhodl uzdravený Polách

Rozjetý Hodonín druhý poločas odehrál v naprosté pohodě. Ani případná porážka s Olomoucí ho totiž nemohla připravit o první místo, neboť druhá Plzeň pouze remizovala ve Velkém Meziříčí. Tato zpráva se rychle šířila ochozy a o poločasové přestávce se dostala i na palubovku.

Prostor ve druhé půli dostaly náhradnice, Kováčiková a spol. už chystaly šampaňské a mistrovské trika, oslavy mohly propuknout naplno. „Holky mají něco nachystaného, slavit se bude zaslouženě,“ dodal Gärtner. 

1. liga v házené žen, 22. kolo

HK Hodonín – DHK Zora Olomouc B 32:20 (17:8)

Nejvíce branek: Birkušová 9, Kováčiková 6 - Hochvaldová 7, Sklenářová 5

Rozhodčí: Králíček, Letev

Vyloučení: 1:2

Sedmimetrové hody: 5/2 – 2/1

Diváci: 200

Hodonín: Nejezchlebová, Blažková – Tóthová 1, Kováčiková 6, Vlková 3, Jadamíková, Jastrábová, Pospíšilová 5/2, Kalinová 2/1, Birkušová 9, Marková, Nováková, Višňovská 5, Budayová 1

Olomouc B: Beranová – Krajčovičová 2, Žáková 3, Konečná, Havlíčková, Hochvaldová 7, Grygarová 3/1, Sklenářová 5

Oslavy budou velké. Celý Hodonín spadne, smála se Kováčiková 

Hodonín – Organizovala oslavy, rozdávala speciálně potištěná trika, stříkala šampaňským a objímala se s fanoušky. Slovenská křídelnice Laura Kováčiková byla v sobotu u vytržení. Dvaadvacetiletá házenkářka si triumf v první lize náležitě vychutnávala. Po boku spoluhráček i rodiny. „Je to ještě lepší než před rokem,“ smála se rodačka z Piešťan.

Rychlonohá křídelnice loni slavila prvenství ve druhé lize, o víkendu si společně s týmem podmanila i vyšší soutěže. „Když jsem přicházela do Hodonína, tak jsem nevěřila tomu, že bychom mohly postoupit do první ligy a pak hned do interligy. Nemám slov, jsem nesmírně šťastná. Opravdu se mi splnil sen,“ líčí Kováčiková.

Hodonínské házenkářky jako nováček nechtěly v první lize být za otloukánka. Před sezonou se bály sestupu, po nepovedeném začátku znejistěly. Vedení klubu se na ukončení spolupráce dohodlo s trenérem Střelcem. Místo něj přišel kamarád z Kunovic René Gärtner. Pod jeho vedením se družstvo neuvěřitelně semklo a začalo sbírat vítězství i důležité body.

Hodonín stoupal tabulkou vzhůru, až se dostal až do čela. První místo slovácký celek udržel až do konce. Spanilou jízdu zakončil v sobotu doma proti béčku Olomouci, které v tréninkovém tempu zdolal 32:20. „Byly jsme trochu nervózní, přece jenom Plzeň před posledním kolem na nás ztrácela pouze bod. Byly jsme ve stresu, ale podržely jsme se a vyšlo to,“ uvedla Kováčiková.

Podle mladé házenkářky i triumfu Hodonína v první lize žen kromě zkušeností rozhodl hlavně skvělý kolektiv. „Máme ho výborný. Když táhneme za jeden provaz, jde všechno,“ připomíná sympatická Slovenka.

Oslavy jely pod její taktovkou. „Budou velké. Celý Hodonín spadne,“ smála se drobná hráčka.

Hodonínské házenkářky si předem zamluvily jednu z restaurací, kde si daly jídlo a pití. „Budeme se bavit až do rána,“ plánovala Kováčiková.

Zatímco hráčky juchaly a náramně se bavily, vedení klubu dál přemýšlí o účasti v interlize. I když Hodonín má na účast v mezinárodní soutěži WHIL právo, manažer Bičan zatím neví, zda na vyšší soutěž sežene potřebné finanční prostředky. „Je super, že Hodonín dokázal takto velkou věc. Budu ráda, když si interligu zahraji. Snad budou všechna děvčata souhlasit a vedení klubu sežene peníze. Bude to topka,“ dodala Kováčiková.