Hostující trenér Radim Pernický bral výhru jako splněnou povinnost a postup jako samozřejmost. „Máme mladý tým, takže pro jeho házenkářský rozvoj je každé utkání navíc důležité," říká kouč SHK Veselí nad Moravou, který byl hlavně rád, že se žádná z hráček v pohárovém utkání nezranila a nerozšířila už tak dost početnou marodku. „Další ztráty bychom už těžko rozcházeli," ví Pernický.

Ten v Brně postrádal brankářky Lekešovou se Sedláčkovou a pivotku Vinklárkovou. Kapitánka Zelinková ovšem stejně jako dorostenka Soldánová nastoupila nedoléčená a se sebezapřením, po operacích zcela fit nejsou ani Slovenky Varjassiová s Vargovou. Aby toho nebylo málo, nastoupila Veronika Stará za mateřský oddíl, protože ve Veselí nad Moravou hostuje právě z Bohunic. „Od samého začátku letošního ročníku se potýkáme s velmi úzkým kádrem a starými zraněními. Nicméně tyto věci neměly a ani nemohly mít na náš výkon a herní projev proti druholigovému týmu žádný vliv," nevymlouval se Pernický.

K výkonu svého mladého týmu měl ovšem značné a oprávněné výhrady. Veselský kormidelník byl nespokojený hlavně s prvním poločasem, který se oslabenému slováckému celku vůbec nepovedl. „O přestávce jsem poprvé za dobu mého působení ve Veselí musel výrazněji zvýšit hlas," přiznal Pernický.

Interligové družstvo sice od začátku úterního střetnutí vedlo, ale bojujícímu soupeři nedokázalo odskočit na větší brankový rozdíl. Bohunice se hlavně zásluhou výtečné gólmanky Machové a šikovné spojky Poláškové dlouho držely na dostřel.

Favorizovaným hostům se nedařilo herně ani střelecky, navíc problémy jim dělala agresivní obrana organizovaného protivníka. „Sice jsme si vytvořili minimální náskok, ale soupeř hrál podstatně disciplinovaněji a s větší vůlí po vítězství než my, což dovršil pro něj fantastickým a pro nás ostudným poločasovým výsledkem," řekl Pernický.

Jihomoravští rivalové odcházeli do šatny za stavu 7:9. Panenky se po trenérově kritice a domluvě ve druhém poločase zvedly. Slovácký celek zpevnil obranu, zlepšil pohyb a zpřesnil rozehrávku, navíc začal střílet i góly.

„Druhá půle už byla z naší strany lepší. Po přestávce jsme inkasovali pouze dvakrát. Na druhé straně jsme za šedesát minut dali druholigovému týmu pouze osmnáct branek, což je žalostně málo," uvedl Pernický.

Mizerná koncovka připravila Veselanky o další branky a ještě lepší výsledek. „Jen v prvním poločase jsme nedali jedenáct vyložených příležitostí," kroutil hlavou hostující kouč. „V interligové soutěži by nás neproměněné tutovky hodně mrzely a stály spoustu bodů," přidal.

Házenkářky Veselí přesto ve druhém poločase Brňankám odskočily a zápas v klidu dovedly do vítězného konce. Favoritovi v pohárovém utkání pomohly i zákroky gólmanky Nejezchlebové a několik rychlých protiútoků, které nakonec svátečné duel rozhodly.

Střelkyní průměrného utkání byla Ukrajinka Viniatynská. Zkušená pivotka se blýskla šesti brankami. „Jako jediná z našeho týmu snesla přísnější měřítko," řekl Pernický. Ten vyzdvihl především heroický výkon domácí brankářky Machové. „Naše střelkyně vyloženě znemožnila," poznamenal kouč Veselí, kterému se líbila i šikovná bohunická spojka Polášková.

Talentovaná hráčka v minisouboji předčila i kolegyni z mládežnické reprezentace a kamarádku Janu Šustkovou. „Trenéři Josef Trumpeš s Irenou Kupkovou velmi dobře namotivovali svůj tým k výbornému výkonu. Upřímně si myslím, že kdyby domácí hráčky více využívaly souhry s pivotkou Svobodovou, která udělala neuvěřitelný kus práce pro svůj tým, tak jsme měli těžkou hlavu až do konce," míní Pernický. „Výkon Bohunic byl sympatický. Tatran hrál na hranici svých možností, s mnohem větší vůlí po vítězství než my," dodal hostující kouč.

Veselanky se nyní musí připravit na interligový duel v Olomouci. Na Hané se představí už v sobotu.

Osmifinále Českého poháru v házené žen –

Tatran Bohunice – SHK Veselí nad Moravou 9:18 (7:9)

Nejvíce branek: Polášková 5 – Viniatynská 6, Šustková a Zelinková 3. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Vyloučení: 4/2. Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/3. Diváci: 41.

Bohunice: Machová – Kubíková, Vondrová, Báňová, Fraňková 1, Solařová 1, Malá, Polášková 5, Prokopová, Kristová, Vorlíčková, Stará 1, Svobodová 1.

Veselí nad Moravou: Nejezchlebová – Romanová 2, Olšovská 2, Varjassiová 1/1, Zelinková 3, Lukšíková 1, Viniatynská 6, Šustková 3/2, Vargová, Soldánová.