Hostující kouč Ľuboš Hudák byl po víkendovém zápase více než s předvedenou hrou spokojený s výsledkem. Slovenský trenér totiž znovu našel na výkonu mladého družstva spoustu nedostatků. „Do Písku jsme jeli po nevydařených zápasech se Šaľou, Partizánským a ve Zlíně s cílem předvést dobrý výkon a získat body. Bohužel naše hra stále vypadá, jako kdybychom měli zataženou ruční brzdu. Některé akce už něco naznačují, ale stále je to málo. Většinou jsme strašně pomalí, z toho vyplývají naše chyby,“ říká Hudák.

Nespokojený po sobotním duelu byl i domácí kouč Vladislav Jordák, který měl výhrady hlavně k přístupu bojácných svěřenkyň. „Asi říkám často, že se dají zahodit šance, dá se udělat chyba. Když vidíte, že se holky perou o míč, tak to nějak skousnete, ale v prvním poločase jsme tam nasazení prostě neměli. My prostě musíme hrát od začátku a ne až ve druhém poločase,“ zlobí se písecký lodivod.

Podle Jordáka patřilo sobotní střetnutí s moravským rivalem ke stěžejním zápasům letošní sezony. „Nevím, jestli si to holky uvědomovaly, ale tohle utkání pro nás bylo nesmírně důležité. Chtěli jsme se na Veselí bodově dotáhnout a zabojovat o předposlední místo v play out,“ připomíná kouč Sokola. „Pro mě byl první poločas především zklamáním z nasazení, to bylo podle mě celé gró zápasu,“ přidává trenér Sokola.

Veselanky se v Písku slušně vypořádaly s početnou marodkou i nepříjemným soupeřem. Slovácký celek, kterému na jihu Čech scházela především juniorská reprezentantka Šustková, se v souboji sousedů v interligové tabulce brzy ujal vedení 3:0. A náskok ještě do přestávky navýšil.

Panenky utkání ve svůj prospěch definitivně zlomily v závěru první půle, kdy pěti brankami v řadě odskočily Sokolkám na rozdíl sedmi branek. „Naštěstí jsme se ještě v prvním poločase dostali do rychlých protiútoků. Fungovala nám také obrana, několikrát nás podržela i brankářka. Hlavně díky těmto faktorům jsme vytvořili rozhodující náskok, který jsme ve druhém poločase jen udržovali,“ dodal Hudák.

Jeho tým střelecky táhla hlavně spojka Mária Olšovská. Slovenská kanonýrka zatížila konto soupeře jedenácti přesnými zásahy. Pět branek zaznamenaly Pastorková s Krokavecovou.

Jihomoravanky si po přestávce už jen hlídaly své vedení, které deset minut před koncem navýšily až na rozdíl deseti branek. Písecké házenkářky v závěru stačily výsledek pouze mírně zkorigovat. „Sice jsme na začátku zápasu udělaly pár chyb a neproměnily vyložené šance, ale potom už jsme se se zlepšily a zpřesnily hru. Vypracovaly jsme si dostatečný náskok, který jsme ve druhém poločase udržely,“ uvedla Mária Olšovská. „Na konci střetnutí jsme sice inkasovaly více branek, ale v té chvíli už jsme měly zápas pod kontrolou. Naše vítězství je jednoznačné a zcela zasloužené,“ myslí si mladá spojka.

Veselanky se díky šesté letošní výhře přiblížily v tabulce Zlínu na rozdíl šesti bodů. Nyní mají panenky před sebou náročnou sérii těžkých zápasů. O víkendu mají ale volno. Sobotní duel s Porubou byl totiž kvůli účasti celku z Ostravy v evropském poháru přeložen na středu 19. dubna.

Interliga žen, 19. kolo -

Sokol Písek – SHK Veselí nad Moravou 25:33 (8:15)

Nejvíce branek: Šelaisová 6, Galušková 4/3, Boorová, Jačková, Součková po 3 – Olšovská 11/5, Pastorková a Krokavecová 5. Rozhodčí: Kozler, Zych. Vyloučení: 3:1. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/5. Diváci: 135.

Písek: Preslová, Neubergová - Boorová 3, Kubišová 2, Michková 1, Jačková 3, Rusfelová, Talafousová 1, Karetová, Benešová, Kalčíková, Galušková 4/3, Palasová 2/1, Šelaisová 6, Součková 3.
Veselí nad Moravou: Vašulková - Olšovská 11/5, Kosinková 1, Novotná 3, Lukšíková 2, Slovbáckoá 1, Vinklárková 1, Pastorková 5, Vargová, Soldánová 4, Krokavecová 5.

19. kolo: Partizánske - Trenčín 25:25 (16:13), Michalovce - Slavia Praha 35:25 (15:14), Olomouc - Zlín 28:24 (14:10), Most - ŠKP Bratislava 41:20 (19:8), Poruba - Šaľa 20:21 (10:11).