Ještě v patnácté minutě domácí házenkářky vyhrávaly o gól, po proměněném sedmimetrovém hodu Patrnčiakové. Avšak o minutu později Šustková z rychlého protiútoku skóre vyrovnala na 8:8. Od tohoto vyrovnání začaly Hodoňanky s Veselím ztrácet krok.

V osmnácté minutě se hostující házenkářky odtrhly na dvougólový náskok, čímž se dostaly do tempa a se signalizací ukončující první část odcházely z palubovky haly TEZA s šestibrankovým náskokem. „Na zápas jsme se snažili připravit co nejlépe. Chtěli jsme se vyvarovat zápasu v Českém poháru a porážku jim vrátit. Nedělní úvod utkání bych přirovnal k poslednímu klání v Písku. Instrukce hráčky plní deset až dvanáct minut, potom přestanou hrát,“ řekl zklamaně trenér Hodonína René Gärtner.

Ve druhém poločase už Veselanky své skóre v klidu navyšovaly a dění na hřišti měly pevně ve svých rukou. Ve dvaačtyřicáté minutě byl průběžný stav utkání 17:25 pro panenky. Hostující kouč dal příležitost i svým mladým nadějím z lavičky, které se Hodonína nezalekly a s chutí si zahrály.

I na druhé straně hřiště dostaly příležitost všechny hráčky, ale nový impulz do hry to nepřineslo. Střelecky se trápila kanonýrka domácího družstva Patrnčiaková, která se prosazovala spíše ze sedmimetrových hodů, ale i tak znovu patřila ke střeleckým oporám týmu.

„Přesilové hry nám spíše překážejí a nedokážeme se prosadit, i když to trénujeme. Opět jsme měli několik neproměněných střel, hlavně z prostorů křídla. Na šestce soupeře jsme v zakončení nedůrazní. Z rychlého brejku vybíjíme brankářku. Soupeř zaslouženě vyhrál. Předvedl své kvality jak v poli, tak v bráně,“ smekl Gärtner.

Naopak u hostujícího celku potvrdily své střelecké schopnosti opět Olšovská se Šustkovou. K nim se překvapivě přidala i Novotná se Soldánovou, které z prostoru křídla zaznamenaly celkem devět gólů. Nelze opomenout ani oporu v bráně Veselí, Lekešovou, jež předvedla opět perfektní zákroky, a ani střídající hráčky hostů.

Každá si totiž v duelu zapsala zásah. „Na utkání jsme se pečlivě připravovali, nic jsme nechtěli podcenit, neboť Hodonín hrál doma a chtěl ukázat to nejlepší. Do zápasu jsme šli s cílem vyhrát a získat dva body, což se nám podařilo. V úvodu domácí trochu kousali a museli jsme zabrat. Nicméně v polovině prvního poločasu jsme se dostali do tempa a to jsme si udrželi až do konce. Na hřišti se dařilo všem hráčkám, které se dostaly do klání, čemuž jsem rád,“ byl spokojen kouč Veselí Ľuboš Hudák.

Celek lodivoda Hudáka tak zaznamenal čtvrtou výhru v řadě a může pomýšlet na play off, kdežto družstvo nováčka Hodonína se stále trápí. Ani z minulého kola si z Písku nedovezlo body, i když k tomu mělo velmi blízko. V tabulce se drží na jedenácté příčce s aktuálními čtyřmi body.

Branky a sestava Hodonína:
Vanda Nejezchlebová, Barbora Zichová – Diana Poláchová 1, Petra Jadamíková 2, Andrea Jastrábová, Natálie Gärtnerová 3, Šárka Pospíšilová 1, Annamária Patrnčiaková 8/2, Hedvika Nováková, Simona Višňovská 3, Michaela Budayová 2, Bára Krejčíková 1, Barbora Vavroušková.

Branky a sestava Veselí:
Simona Lekešová, Dagmar Beranová, Adéla Hřebejková – Mária Olšovská 8/2, Pavlína Zemčíková 1, Kateřina Novotná 5, Dagmar Lukšíková 1, Kateřina Slováková 3, Nikol Vinklárková 2, Karolína Žáčková 1, Jana Šustková 7, Dominika Valovičová 1, Tereza Divílková 2, Nikol Soldánová 4, Eva Veselková 2

Rozhodčí: Bubeníček, Petruška
Diváci: 650