"Bylo to provizorní řešení. Byli jsme domluvení pouze na utkání na Slavii," řekl veselský funkcionář, který moc dobře věděl, že Buday nedokáže s týmem za dva dny zázraky.

„V pondělí jsme navíc měli pouze individuální trénink, takže Milan neměl velký prostor na to, aby tým nějakým způsobem připravil. To nebylo možné," pronesl Körösi.

Ten zná bývalého hokejistu už dlouho. „Vím, že má potřebnou kvalifikaci. Navíc je ze Zlína, takže to měl do Veselí kousek. Nechtěli jsme sem tahat nikoho přes půl republiky," uvedl Körösi.

Ten se nakonec dohodl s Jánem Packou. Zkušený slovenský trenér, který v květnu oslaví třiašedesáté narozeniny a ještě v minulé sezoně vedl Michalovce, se s vedením slováckého klubu domluvil na spolupráci do konce sezony 2014/15. „V neděli u nás povede první trénink," informoval Körösi.

Bývalý vynikající brankář, který se jako reprezentant zúčastnil dvou mistrovství světa a v roce 1976 i olympijských her, svoji trenérskou kariéru začal v roce 1989 v rakouském klubu Hypo Niederösterreich a zároveň působil i jako asistent trenéra u rakouské ženské reprezentace. Později vedl několik dalších mužských a ženských klubových celků včetně národního týmu Slovenska.

Od ledna 2012 trénoval Iuventu Michalovce, kde po minulém ročníku skončil. „Věřím, že pan Packa je správná volba. Má spoustu hráčských i trenérských zkušeností. Určitě má našemu mladému týmu co dát," říká Körösi.

Vedení HC Veselí se pokouší posílit i poměrně úzký kádr. Ten by měla brzy doplnit Pavlína Jašková z Trenčína. Mladá slovenská pivotka v současnosti rehabilituje po zranění prstu, na jaře by však měla navléknout dres interligového týmu.