Rozhodčí Jiří Králíček a Milan Letev sice přivedli veselské panenky a jejich soupeřky ze Slovenska kvůli přímému přenosu v televizi 213 v netradičním čase tři hodiny po sobotním poledni, ale s vědomím, že se tradičně budou dít věci, na které se bude ještě dlouho vzpomínat. A na Slovácku se tradice dodržují.

Veselí mělo Šaľe co oplácet, v minulém ročníku prohrálo oba dva zápasy. Před rokem doma 22:30 a na jaře na Slovensku 26:28. Po dvou kolech česko-slovenské MOL ligy Veselanky nepoznaly hořkost porážky, v úvodním kole porazily snadno Trenčín a remizovaly v Písku, Duslo Šala Písek porazila a v domácím prostředí nestačila na favorizovaný Baník Most.

Pikantní příchuť mělo utkání jistě i pro Jasmínku Vargovou, která ještě minulé sezoně střílela branky v dresu Veselí nad Moravou a také pro Michala Lukačína, který Veselanky přivedl jako kouč k prvnímu mistrovskému titulu. „Věděli jsme, že to utkání bude velmi těžké, a že budeme muset hrát celých šedesát minut. Zpočátku jsme hráli dost kostrbatě,“ uvedl trenér SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

Hokejbalisté Sudoměřic zvládli úvodní domácí duel a s Ústím nad Labem po velkém boji zvítězili 3:2.
Sudoměřice zdolaly Ústí nad Labem. Tři body domácím vystřelil Kaluža

Stříbrný slovenský tým toho dokázal využít. Skóre otevřela Rácková po dlouhé kombinaci střelou k tyči a i Klučková z křídla byla přesná. Ze sedmičky pak sice snížila Novotná, ale vzápětí si vylámala si zuby na hostující brankářce, Klučková se opět nemýlila. Pak dvěma ranami vyrovnala Olšovská.

Hostující celek si vypracoval na konci poločasu tříbrankový náskok, který krátce po změně stran navýšil až na 12:18. V tu chvíli se zdálo, že je utkání rozhodnuto, ale domácí tým se odmítl vzdát. „V poločase jsme si řekli, že ještě není nic ztraceno. Soupeř nám přesto odskočil až na šest branek,“ řekl veselský kouč Ľuboš Hudák. Veselanky hnané do útoku tradičně skvělými fanoušky přidaly na důrazu, čtvrt hodiny před koncem dramatu hostující Klučková dostala červenou a vzápětí i modrou kartu za urážku rozhodčího a po tomto vyřazení střelkyně soupeře ze hry svitlo pro domácí světýlko naděje na zvrat v zápase.

Tři minuty před koncem vyrovnala stav utkání na 20:20 Olšovská. Šaľa se znovu ujala vedení, trenér Hudák si v hektickém závěru ještě vzal oddychový čas a po něm Vinklárková vyrovnala stav zápasu na 21:21. „Viděli jsme velmi emotivní zápas. Vypracovali jsme si šestibrankový náskok. Vlastní chybou jsme ale dovolili soupeři se dotáhnout,“ oddechl si po zápase trenér Duslo Šaľa Michal Lukačín.

Fotbalisté Hodonína (v červených dresech) hráli v sedmém kole MSFL s brněnskou Líšní bez branek.
Hodonín hrál s Líšní bez branek. Ve středu vyzve Liberec

Königová totiž znovu poslala hosty do vedení. Potřetí vyrovnala Olšovská a v poslední minutě Šaľa ještě zahrávala velmi spornou sedmičku za bránění při střelbě, jejíž nařízení zcela nepotvrdil ani videozáznam. Bahýlová ji dvacet vteřin před klaksonem proměnila a Šaľa znovu vedla o jedinou branku. Poslední veselskou střelu vyslala Šustková nad branku a slovenské hráčky se mohly začít radovat z nejtěsnějšího vítězství. „Měli jsme trochu štěstí. Nečekal jsem, že se takto nadřeme a budeme strachovat o body. Klidně jsme mohli i prohrát,“ prozradil kouč Šaľy Lukačín.

I přes bodovou ztrátu byl především s bojovností svého týmu spokojený trenér SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. „Děvčata hodně zabojovala a dokázala se dotáhnout až na remízu. Hráčkám chci poděkovat za bojovnost. Zápas rozhodla jediná střela,“ řekl po utkání smutně.

Po 3. kole MOL ligy se v čele statistických tabulek usadila Lívia Klučková. Vede mezi kanonýrkami s pětadvaceti vstřelenými brankami, trestných minut si odseděla jen o tři méně. Nejlepší veselská střelkyně Jana Šustková zatížila konta soupeřek devatenácti góly, Kateřina Novotná sedmnácti a navíc s mosteckou Szarkovou vede s šesti zásahy pořadí střelkyň pokutových hodů. Annamaria Patrnčiaková z HK Hodonín dala branek čtrnáct.

Házenkářská MOL liga, 3. kolo -

SHK Veselí nad Moravou – Duslo Šaľa 22:23 (11:14)

Nejvíce branek: Olšovská 6, Šustková 5/1, Novotná 4/2 – Klučková 8/2, Pócsiková 3, Bujnochová 3. Rozhodčí: Králíček, Letev
Vyloučení: 2:3 (Modrá karta: Klučková)
Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/3
Diváci: 340
SHK Veselí: Lekešová, Vašulková - Olšovská 6, Šustková 5/1, Novotná 4/2, Lukšíková 3, Slováková, Vinklárková 2, Žáčková, Valovičová, Divílková, Soldánová 2, Klimešová
HK Slovan Duslo Šaľa: Haládiková, Ladicsová, Krebs – Rácková 2, Bujnochová 3, Tisajová, Pócsiková 3, Bahýlová 2/1, Trochtová, Špendlová, Königová 2, Vargová 2, Némethová 1, Klučková 8/2
Další zápasy 3. kola MOL ligy: Iuventa Michalovce - Sokol Písek 33:27 (18:16), DHK Baník Most - HC Zlín 35:22 (12:9), HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - DHC Sokol Poruba 21:27 (13:15), DHK Zora Olomouc – HK Hodonín 24:21 (11:11)

13. Bánovce 62:99 0

Útočník Vít Černohous (na snímku vlevo) skóroval proti Porubě hned ve třetí minutě. Drtiči nakonec těžkou bitvu zvládli a doma zvítězili 5:3.