Domácí kouč Jozef Hanták nebyl spokojený především s defenzivou. Veselankám se totiž proti třetímu týmu slovenské první ligy příliš bránit nechtělo, čehož hbité hostující hráčky několikrát využily. Brankářky Nejezchlebové se Zvoničovou se na své spoluhráčky zlobily marně, hráčky v poli si totiž obranné úkoly neplnily tak svědomitě jako proti silnějším soupeřům v mistrovských zápasech, což se na výsledku nakonec podepsalo.

„Jsme ve fázi hrubé kondiční přípravy. Hlavně proto splnilo přípravné utkání účel. Dobíjíme baterky, neboť o víkendu máme volno. V minulých dnech jsme dost běhali a posilovali. Holky toho mají dost. Ani tak jejich výkon neomlouvám. Některé věci, které jsme v obraně vyprodukovali, byly velmi špatné. Na defenzivě musíme zapracovat," uvedl po utkání veselský kouč Jozef Hanták.

Tomu kromě dlouhodobě zraněné Slovenky Hvostáľová scházela i zkušená spojka Fleková nebo mladá křídelnice Jagošová. Ostatní hráčky dostaly ve čtvrtečním zápase prostor se ukázat. „Některé individuální výkony byly solidní, jiné zase velmi špatné," řekl Hanták.

Veselanky vstoupily do zápasu aktivně. Hned v úvodu střetnutí si vytvořily dvoubrankový náskok, o který ale velmi rychle přišly. Houževnaté hráčky Interu, které dirigovala bývalá panenka Petra Gáborová-Nováková, výsledek otočily a v 7. minutě vedly 3:2.

Interligový tým ovšem přidal na obrátkách a zásluhou několika přesných úderů Bačíkové a Jandáskové si vzal vedení zpět. Svůj náskok slovácký celek v prvním poločase ještě navýšil. V 16. minutě vedlo Veselí 10:5, o poločase byl však rozdíl mezi oběma družstvy pouze čtyřbrankový.

Inter, který přijel do Hodonína pouze s jednou brankářkou a šesti hráčkami do pole, favorita i po přestávce trápil. Na začátku druhé půle to bylo pouze o dva góly. Domácí kouč Hanták své svěřenkyně znovu nabudil až při oddechovém čase. Jihomoravanky nakonec zvítězily 34:29.

Slovenský prvoligový tým se o lepší výsledek připravil sám. Svěřenkyně trenérky Kataríny Mocinecové totiž neproměnily ve čtvrtečním utkání hned osm sedmimetrových hodů. Několik střel skončilo na tyči, další pokusy zneškodnily pozorné veselské brankářky.

Střelecky se v dresu Inetru dařilo Tatianě Pončákové, která dala deset branek. Pětkrát skórovaly Simona Kubinová s Petrou Gáborovou-Novákovou. Právě posledně jmenovaná hráčka ve Veselí před čtyřmi lety působila. Na utkání s bývalým klubem se vysoká spojka těšila.

„Pro mě to bylo zajímavé střetnutí, protože na Veselí mám velmi pěkné vzpomínky. Byl to super rok, na který nikdy nezapomenu," uvedla Gáborová-Nováková. Ta byla s výkonem svého týmu oprávněně spokojená. „Jsem ráda že jsme neslnily roli outsidera a soupeře jsme i trochu potrápily," pronesla.

Inter nastoupil v hodonínské sportovní hale TEZA bez náhradnic. Dres slovenského týmu během utkání navlékla i domácí střelkyně Simona Višňovská, které celku z Bratislavy hlavně ve druhé půli vypomohla. „Máme širší kádr, ale další holky měly pracovní nebo studijní povinnosti," omluvila spoluhráčky Gáborová-Nováková, která rovněž zahodila jednu sedmičku. „Trenérka nám to dá určitě sežrat. Nemělo by se to stávat. Měli jsme nějaké góly dát," uvedla sedmadvacetiletá házenkářka.

V Bratislavě na společnou česko-slovenskou soutěže WHIL nepomýšlejí. Inter je po deseti odehraných zápasech v první lize se sedmi výhrami, jednou remízou a dvěma porážkami na třetím místě. „Na interligu nemyslíme. Nejsou peníze a ani my, hráčky, nemáme nějaké ambice jít výš. I já už mám jiné priority. Pro mě je nejdůležitější práce. Házenou beru pouze jako koníčka," dodala Gáborová-Nováková.

HC Veselí nad Moravou – Inter Bratislava 34:29 (17:13)

Nejvíce branek: Bačíková 8, Jandásková 7, Varjassiová 5 – Pončáková 10, Kubinová a Gáborová-Nováková 5. Rozhodčí: Adi. Bez vyloučení. Diváci: 20.

Veselí n.M.: Nejezchlebová, Zvoničová – Šustková 2, Varjassiová 5, Chrenková 4, Bačíková 8, Jandásková 7, Slováková 2, Vinklárková 2, Viniatynská 3, Tomečková 1.