Michalovce ovládly ženskou mezinárodní soutěž WHIL už poosmé, letos se hráčky Iuventy radovaly tři kola před koncem základní části. „Gratuluji Iuventě k vítězství i titulu,“ popřál soupeři veselský kouč Ľuboš Hudák, který se na jih Moravy vrátil oklikou právě přes Michalovce, kde vedl mládež.

Ani Hudákova znalost prostředí a domácích hráček ale Veselankám k senzačnímu triumfu nepomohla. Oslabený tým, který na východě Slovenska nastoupil bez střelkyň Šustkové a Olšovské, vzdoroval suverénovi letošního ročníku pouze úvodních dvacet minut. „V Michalovcích jsme chtěli uhrát co nejlepší výsledek. Bez ohledu na skóre jsme se chtěli soustředit na vlastní hru. Ze začátku se nám to dařilo, s přibývajícími minutami, kdy nám odcházely síly, jsme však udělali několik chyby, které Iuventa potrestala,“ řekl Hudák.

Panenky se na palubovce favorita v úvodní části několikrát dostaly do nečekaného vedení. Střelecky se dařilo hlavně spojce Vargové a křídelnici Novotné. Obě veselské hráčky zaznamenaly po sedmi gólech. Závěrečná desetiminutovka první půle ovšem patřila domácímu týmu, který překlopil vedení na svoji stranu a po několika rychlých trefách si nesl do šaten náskok pěti branek. „Soupeř nám v závěru první půle odskočil. Pak už se rozehraný domácí tým těžko zastavoval,“ uvedl Hudák.

Ve zbytku utkání jednoznačně kralovaly házenkářky v modrých dresech. V pohodě hrající Michalovce ve druhé půli bavily fanoušky a svůj náskok postupně navyšovaly až na deset gólů. Závěrečná korekce ze strany Veselí znamenala pouze zmírnění porážky. „Holkám nemohu upřít snahu, ale proti postavené obraně jsme se nedokázali pořádně prosadit. Nešla nám střelba z dálky, neměl kdo dát gól. Na druhé straně Michalovce naše ztráty trestaly, když nám dávaly góly z trháků,“ prohlásil Hudák.

Oslavy osmého interligového titulu mohly po závěrečném hvizdu propuknout naplno. Domácí trenér František Urban ale ueforii krotil, neboť ve hře družstva našel řadu nedostatků. „Výkon na začátku utkání nebyl ideální. Nedařilo se nám v obraně, v útoku jsme zase neproměnili pár šancí. Soupeř nám sympatickou hrou prvních dvacet ztrpčoval život. Mohli jsme si za to však sami,“ uvedl kouč Michalovců.

Mistrovi pomohly až změny v sestavě. „Po prostřídání se chytila hlavně Bajčiová, která podala slušný výkon,“ vyzdvihl Urban výkon osmnáctileté spojky.

Trenér Iuventy ovšem chválil i protivníka. „I když se soupeř snažil hrát rychle,což je mi sympatické, druhá půle se pouze dohrávala,“ dodal Urban.

Jeho tým si proti Veselí nad Moravou zaknihoval jednadvacátou výhru. O jediný bod Michalovce přišly na konci ledna v Mostě. Druhý Baník ztrácí na slovenského soka nedostižných pět bodů. Oba týmy už mají před sebou pouze dva zápasy. O třetí místo v interlize bojují Slavia Praha a Šaľa.

Panenky jsou s dvanácti body desáté. Vylepšit letošní bilanci mohou už v sobotu doma proti Prešovu. Duel začíná v sedmnáct hodin.

Interliga žen - 23. kolo:

Iuventa Michalovce - SHK Veselí nad Moravou 33:25 (16:11)

Nejvíce branek: Habánková a Nagyová 7, Prederiyová 6 - Vargová 7/3, Novotná 7, Pastorková 3/3. Rozhodčí: Sabol, Daňo. Vyloučení: 3:4. Sedmimetrové hody: 2/1 - 8/6. Diváci: 700.

Michalovce: Lafuenteová, Medveďová – Černovová 4, Rebičová 1, S. Nagyová 7, Habánková 7, Schusterová 3, Eollingerová 2, Dziurová, Bajčiová 3/1, Perederiyová 6.
Veselí nad Moravou: Lekešová, Vašulková – Kosinková 1, Novotná 7, Lukšíková 2, Slováková 1, Vinklárková 1, Pastorková 3/3, Vargová 7/3, Soldánová 2, Krokavecová 1.