Házenkářky Veselí připravily Porubu o domácí neporazitelnost

Ostrava – Na straně Poruby obrovské zklamání ostře kontrastovala s upřímnou radostí mistrovského Veselí. Hráčky slováckého celku dokázaly jako první v sezoně vyhrát na palubovce ambiciózního nováčka. V Ostravě v rámci 24. kola interligy zvítězily 29:26 a před reprezentační přestávkou si v čele tabulky udržely dvoubodový náskok.

15.3.2012

Házenkářky Veselí nad Moravou - ilustrační foto.Foto: DENÍK/Libor Kopl

Středeční souboj dvou elitních českých celků začala lépe Poruba, ale od 17. minuty už vedlo Veselí. Po vyrovnaném skóre v poločase (14:14) se obě družstva střídala ve vedení, až ve 45. minutě úřadující mistryně odskočily na rozdíl tří branek.

Sedm minut před koncem sice Rechtorisová vyrovnala, jenže drama se nekonalo, protože Veselí se opět dostalo do brejku a svůj náskok dokázalo v hektickém závěru udržet. Britterm se díky důležité výhře přiblížil vytouženému úspěchu – výhře v interlize.

Hrdinkou utkání se stala opět šestačtyřicetiletá gólmanka Veselí Lenka Černá, která potřetí v sezoně vychytala házenkářky Poruby. Právě zákroky zkušené brankářky byly v průběhu utkání klíčové. „Mně se dneska dařilo. Ale hodně mi pomáhala celá obrana. Za takovou defenzivou se každému dobře chytá. My jsme projevili v utkání větší chuť po vítězství,“ usmála se Lenka Černá.

Nestárnoucí opora Brittermu si atraktivní duel na severu Moravy užívala. „Na Porubu si prostě věřím a dneska se to zase ukázalo. Z výhry mám velkou radost, protože jsme první klub, který to v Ostravě dokázal. Je možné, že na sebe narazíme i v českém play off. Proto jsou tři výhry ze vzájemných zápasů hodně povzbudivé,“ připomněla Černá.

I ona potvrdila, že utkání se lámalo za stavu 24:24, kdy byl výsledek zcela otevřený. „Domácí hráčky asi stálo to stahování náskoku hodně sil, což se v závěru projevilo. My jsme tam prokázali zkušenost a zápas strhli na svou stranu,“ dodala Černá.

Ostravský trenér Ján Beňadik byl hodně zklamaný. „Zisk medaile v Interlize už nemáme ve svých rukách. Rozhodla přechodová fáze, kterou mělo Veselí lepší. Dostávali jsme naivní góly a návrat do obrany byl z naší strany hodně zlý. Veselí to využilo,“ řekl Beňadik.

Jeho protějšek naopak rozdával úsměvy. „Dokázali jsme, že na triumf máme. Hlavně slovenští odborníci nás přitom ještě před několika týdny pasovali, že kvůli nejhoršího losu skončíme až třetí. A my od té doby neprohráli,“ pravil kouč Veselí Peter Sabadka.

Tomu radost nezkazily ani druhé Michalovce, které doma porazily Most 38:31. Roli favorita splnily proti Jindřichovu Hradci zlínské hráčky. Duel Slavia Praha – Olomouc skončil dělbou bodů.

V příštím týdnu budou hrát české reprezentantky kvalifikační dvojzápas o postup na mistrovství Evropy se Slovinskem, domácí interliga má na programu předposlední kolo až 31. března.

DHC Sokol Poruba – HK Britterm Veselí nad Moravou 26:29 (14:14)

Nejvíce branek: Dubajová 10/2, Vítková 5, Chrenková 4 – Súkenníková a Drotárová po 7, Rajnohová 5.

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/3. Diváci: 532.

Poruba: Roháčková, Doláková, Bártová – Osinová, Mýlková, Lešková, Chrenková 4/3, Tóthová 2, Hrbková 2, Dubajová 10/2, Rechtorisová 3, Marčíková, Mrózková, Révajová, Vítková 5, Selucká.

Veselí: Černá, Benediková, Zvoničová – Rajnohová 5, Drotárová 7, Jandásková, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 3/2, Chmelařová 4, Fleková 1/1, Kočí 2, Sukenníková 7.

24. kolo: Slavia Praha – Olomouc 29:29 (14:14), Zlín – Jindřichův Hradec 34:21 (15:11), Michalovce – Most 38:31 (22:16), Partizánske – Nitra-Sereď 38:19 (19:10), Senec – Písek 25:29 (12:14).

15.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Poškozený les - ilustrační snímek

Moravu potrápil silný vítr. Lámal stromy, odnášel střechy, přerušil elektřinu

Studentky z ekonomického lycea hodonínské obchodní akademie se zapojily do sbírky oblečení a obuvi.
2

Studenti i vyučující pomáhali. Uspořádali sbírku oblečení a obuvi

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Řidič sanitky pil alkohol před jízdou. Přišel o práci

Jižní Morava – Opilý vezl poslední listopadovou sobotu v šest hodin ráno své pacienty řidič dopravní sanitky, který pracoval pro znojemskou nemocnici. Zaměstnavatel už s ním ukončil pracovní poměr. Nepříjemná událost u profesionálního řidiče však není výjimkou. Počátkem roku policisté přistihli při rozsáhlé kontrole také šest řidičů linkových autobusů, kteří nadýchali až 0,8 promile.

Brňané mají školu smyku za rohem. Na novém polygonu řidiče rozhodí tržná deska

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Námraza na silnici překvapila před dvěma lety řidiče z Brněnska Václava Hájka. „Dostal jsem smyk a skončil v příkopu. Byl to jeden z důvodů proč jsem si zaplatil školu smyku v Jihlavě,“ poznamenal. Od pondělí už jihomoravští řidiči na polygon nepojedou daleko. Představitelé firmy Polygon Brno otevřeli nový areál u Masarykova okruhu.

Důchodci si často musejí přivydělávat, říká ekonom

Jižní Morava /ROZHOVOR, ANKETA/ – Nejvyšší důchody na jižní Moravě pobírají lidé z Brna. Naopak nejméně peněz pobírají důchodci ve znojemském regionu. „Ovlivňuje to průmysl a také minulost místa,“ tvrdí ekonom Lukáš Kovanda.