Veselanky v důležité bitvě o postup do play off nepropadly, ale nezvládly závěry obou poločasů. Po chybách v defenzivě inkasovaly, a pak jen marně doháněly manko protivníka. „Utkání bylo vyrovnané, domácí družstvo o výsledku rozhodlo vždy na konci poločasu. Olomoučankám pokaždé vyšlo několik povedených akcí, po kterých si vypracovaly rozhodující náskok," řekl hostující trenér Slavomír Varga.

Kouč Veselí nemohl hráčkám upřít snahu ani bojovnost, kvalita a hlavně šířka kádru ale byla na straně Zory. „Naší nevýhodou je úzká sestava. Delší dobu se potýkáme s marodkou, takže nemám na výběr tolik hráček a nemohu ani takovým způsobem jako kolega vstoupit do zápasu a změnit taktiku či rozestavení," posteskl si Varga.

Zatímco panenky si na moravského rivala dost věřily, zkušený kouč před důležitým utkáním optimismem zrovna nehýřil. „Na tréninku jsem měl devět hráček. Z toho byly tři brankářky, dvě spojky, jedno křídlo a tři pivotky, z nichž jedna byla na vytahování vody z kolena," popisoval v týdnu nepříznivou situaci Varga. Ten moc dobře ví, že pokud se družstvo nedá před Vánocemi zdravotně do kupy, ztratí hráčky to, co v létě natrénovaly. „Spíše než na soupeře jsme se tedy zaměřili na sebe. Některá děvčata naskočila do zápasu bez jediného tréninku," přiznal.

I přesto byl sobotní duel od začátku vyrovnaný. Panenky se sice brzy ujaly vedení, ale Hanačky výsledek pěti brankami otočily. Domácí tým si po celý zápas udržoval náskok, ve 24. minutě už vedl o sedm gólů. Střelecky se dařilo hlavně velmi dobře hrající Kubáčkové.

Závěr poločasu však patřil hostujícímu celku, který hlavně zásluhou Vargové upravil poločasový stav na 15:12.

Obrat přinesla až druhá půle. Veselanky se po přestávce zlepšily a díky dvěma přesným trefám mladé křidelnice Soldánové srovnaly skóre na 16:16. Hostující tým vycítil šanci, soupeřky ale nezlomil. Domácí hráčky se za nerozhodného stavu probraly. Házenkářky Zory zvýšily pohyb, zvýšily důraz a zpřesnily střelbu, výsledkem byl gólový trhák a vedení 25:20.

Slovácký celek se sice v závěru snažil, ale síly mu ubývaly, proto byly šance na zvrat minimální. „Je to škoda. Měly jsme na to, abychom v Olomouci bodovaly. Zápas nám bohužel nevyšel podle představ. Určitě umíme zahrát i lépe," ví elitní veselská spojka Jana Šustková.

Zatímco panenky vyšly v interlize bodově naprázdno, Olomouc doma zvládla druhý duel v řadě. „Musím holky pochválit za plnění taktických pokynů. Podařil se nám nástup do utkání, kdy jsme získali náskok a udržovali si jej pak celý zápas. Na začátku druhého poločasu jsme si trochu zkomplikovali situaci, když se Veselankám za pár minut podařilo vyrovnat, brzy jsme si však vzali vedení opět zpátky a vývoj utkání jsme pak kontrolovali až do konce," zhodnotil utkání trenér Zory Olomouc Jan Bělka.

Sobotní derby na straně hostujícího celku zpestřilo nařízených čtrnáct sedmimetrových hodů. Hned osm z nich proměnila Slovenka Vargová, tři přesné zásahy přidala Jana Šustková. Mládežnická reprezentantka se třikrát trefila i ze hry, ale ani přesné zásahy velické rodačky panenkám další body nepřinesly.

Panenky klesly v tabulce na deváté místo. Další utkání hrají hned ve středu, kdy na domácí palubovce přivítají suverénní Michalovce. Předehrávka desátého kola WHIL začíná v 17.30.

Interliga žen, 9. kolo –

DHK Zora Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 28:22 (15:12)

Nejvíce branek: Kubáčková 6/1, V. Fryčáková 5, Sovová a Gajdošíková 3 – Vargová 9/8, Šustková 6/3, Soldánová 4. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Sedmimetrové hody: 2/2 – 14/12. Vyloučení: 4 – 2. Diváci: 230.

Olomouc: Rašková 1, Bártová – Hurychová 2, Trumpešová 1, Kapsová 1, Sovová 3, Hvostaľová 2, Gebre Selassie 2, Salčáková 2, V. Fryčáková 5, Kubáčková 6/1, Gajdošíková 3/1, T. Fryčáková.

Veselí nad Moravou: Lekešová, Sedláčková, Vašulková – Kosinková, Balážová, Novotná 1, Lukšíková 1, Vinklárková 1, Šustková 6/3, Pastorková, Vargová 9/8, Soldánová 4.