Přijely, vzaly si dva body a zase odjely. Hráčky Brittermu žádnou hlubší stopu v Nitře nezanechaly. Veselanky stejně jako v posledním zápase v Jindřichově Hradci proti týmu ze spodu tabulky žádný úchvatný výkon nepředvedly. Naopak, přizpůsobily se hře odevzdaného outsidera a v poklidném tempu si dokráčely pro povinnou výhru.

„ Utrpěli jsme vítězství. Byl to hrůzostrašný zápas," ulevil si po utkání hostující trenér René Kumpán, který v Nitře postrádal zraněnou Rajnohovou.

I bez slovenské hráčky to však měla být formalita. Hostující tým si sice v úvodu střetnutí vytvořil tříbrankový náskok, ale Nitra hlavně díky dobře hrající Vargové větší rozdíl branek nepřipustila.

„Nevím, jestli to bylo podceněním, nebo tím, že nás soupeř v první půli dokonale uspal. Hráčky Nitry nehrály, ale chodily a nám se to málem stalo osudným. Podali podprůměrný výkon," řekl Kumpán.

Jeho tým šel do kabin s jednobrankovým náskokem. Úvod druhé půle ovšem patřil Nitře, která se dostala krátce po změně stran do nečekaného vedení.

Slováckému celku paradoxně pomohlo vyloučení Drotárové. Britterm vstřelil ve vlastním oslabení tři branky za dvě minuty a od stavu 22:17 už zápas kontroloval.

„V prvním i druhém poločase jsme se podřídili hře Nitry a málem jsme na to doplatili. Je dobré, že jsme výborně zahráli hlavně oslabení. Bohužel při menším počtu hráček na palubovce dáme více branek než když jsme v plné sestavě," kroutil hlavou veselský kouč.

Nádherná, ale prázdná městská hala v Nitře toho ve čtvrtek večer opravdu mnoho neviděla. Třiapadesát diváků bavila zejména Jasmínka Vargová. Domácí kanonýrka nastřílela téměř polovinu všech branek slovenského celku. Ostatní hráčky Nitry se s nejlepší hráčkou utkání pouze vezly.

„Vargová je zvyklá vzít na sebe zodpovědnost. Z pohledu družstva to ale ní dobré, protože většina hráček se pak na ni spoléhá. V posledním zápase, který jsme vyhráli, se o branky podělila většina hráček," řekl domácí trenér Vladimíru Svitek.

Naproti tomu Veselanky táhlá hlavně křídla. Kapitánka Chmelařová s reprezentantkou Salčákovou nastřílely dohromady čtrnáct branek. Ve druhém poločase se navíc rozstřílela spojka Štěrbová. Hlavně díky jejím přesným zásahům se obešel předehrávaný duel bez překvapení.

„Štěrbová dala s oběma křídly dohromady skoro všechny branky. Podržela nás i brankářka Zvoničová. Ostatní hráčky spadly do průměru," uvedl Kumpán.

Toho těšil pouze výsledek. „Body jsme potřebovali do další fáze soutěže," pronesl hostující lodivod.

Ani Svitkovi se utkání příliš nelíbilo. „Zápas neměl nějakou valnou úroveň. Z naší strany to bylo tím, že náš kádr nemá potřebnou vyspělost, náš herní projev pořád není ideální. Veselí se zase nechalo uspat naší hrou. Proto utkání nemělo tempo a zápas se nesl v pomalém duchu," řekl kouč Nitry.

Ten našel ve hře obou týmů spoustu nedostatků. „Soupeř neproměnil řadu vyložených šancí, my jsme naproti tomu udělali velké množství technických chyb," všiml si. „Po změně stran sice soupeř trochu přidal na obrátkách, ale my jsme hráli dvě třetiny zápasu s Veselí vyrovnanou partii," přidal.

Svitek litoval po utkání hlavně nepovedené početní výhody. „Klidně jsme mohli vyhrát. Utkání jsme si bohužel prohráli ve vlastní přesilovce, kdy jsme za dvě minuty dostali tři branky v řadě, což rozhodlo o výsledku zápasu," uvedl domácí trenér, který si na Veselí věřil. „Věděli jsme, že Rajnohová je zraněná a že soupeř už nemá takovou kvalitu jako v minulé sezoně. Navíc i poslední zápas Brittermu v Jindřichově Hradce nasvědčovat tomu, že bychom mohli se soupeřem odehrát rovnocennou partii," dodal Svitek.

Házenkářky Veselí mají před sebou poslední zápas základní části. V sobotu se panenky představí ve Zlíně. Moravské drby začíná v 18.00.

Předehrávka 25. kola interligy

UDHK ŠG Nitra – HK Britterm Veselí nad Moravou 25:28 (12:13)

Nejvíce branek: Vargová 11, Sýkorová 6 – Štěrbová 8, Chmelářová, Salčáková po 7

Rozhodčí: Budzák, Varga. Vyloučení:3/4. Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4. Diváci: 53.

Nitra: Halásová, Csáková – Ďurechová, Bujnochová, Konigová 7, Danišová 3, Halmová, Vargová 11/4, Šimáková 2, Sýkorová 6, Kissová.

Veselí n/M.: Zvoničová, Vyhlídalová, Nejezchlebová – Jagošová, Drotárová 1, Štěrbová 8, Jandásková 3, Romanová, Vinklárková, Viniatynská 2, Tomečková, Chmelařová 7, Fleková, Kočí, Salčáková 7/4.