Kouč Veselí nad Moravou René Kumpán hodnotí turnaj v Šaľa velmi pozitivně. „Byla to výborná příprava. I když pochopitelně nemohu být spokojený se zápasem s Šaľou, který jsme prohráli rozdílem devíti branek. Jinak holky splnily očekávání. Byl to dobrý test před startem soutěže," uvedl trenér slováckého celku, který měl o víkendu na Slovensku k dispozici až na zraněnou brankářku Fialkovou všechny hráčky. „Konečně jsme byli kompletní. Holky ukázaly co je v nich dobrého i špatného. Věřím, že se z těch chyb poučíme a že to v dalších zápasech bude ještě lepší," prohlásil Kumpán.

Veselanky nehrály špatně, ale v některých fázích zápasů to ještě zdaleka nebylo ono. „ Zkazili jsme spoustu jednoduchých přihrávek, zbytečně jsme uspěchali kombinace, nedařilo se nám zakončení. To byly největší negativní věci turnaje," řekl Kumpán.

Toho v Šaľe potěšilo hned několik věcí. „Těší mě, že i když jsme v zápasech s Olomoucí i Sencem prohrávali, tak jsme dokázali výsledek otočit," pravil veselský lodivod.

Jihomoravský tým propadl pouze v úvodu utkání střetnutí s domácím Duslem. „V prvních deseti minutách jsme si vybrali slabší chvilku. Měli jsme šest vyloučených, minutu a půl jsme hráli ve čtyřech, což se nám šeredně vymstilo," uvedl Kumpán.

Ten ocenil práci i výkon všech hráček. „Prezentovali jsme se kompaktní hrou. Z mladých hráček musím vyzvednout hlavně Janu Šustkovou, která je velmi talentovaná házenkářka s velkou budoucností, což potvrdila i na turnaji v Šaľe, kde dala pět branek. Jsem rád, že moje ruka byla při volbě této hráčky správná," pochválil šikovnou dorostenku Kumpán.

Nejlepší střelkyní dvoudenního klání se stala domácí křídelnice Lucvia Súkenníková. Bývalý hráčka Veselí nastřílela ve třech zápasech třiadvacet gólů. Nejlepší brankářkou byla zvolena Veselanka Darina Zvoničová a nejlepší hráčku turnaje organizátoři vyhlásili olomouckou Kateřinu Růžičkovou.

Panenky se v týdnu utkají s mladšími dorostenci Uherského Hradiště a národními házenkáři Veselí. Herní týden zakončí přípravný duel s francouzským Toulonem v Hodoníně. „Pro interligu bude rozhodující, abychom hráli jako tým a ne jako sólisti," řekl Kumpán.

Vedení slováckého klubu jedná o návratu pivotky Angeliny Viniatynské, která na Slovácku v létě skončila a vrátila se domů na Ukrajinu. Vedení interligového klubu nyní lanaří zkušenou hráčkou zpět. „Máme o ní velký zájem. Pivotka jejích kvalit by se nám v této situaci náramně hodila. Věřím, že se odmluvíme a Lina nám alespoň do konce roku pomůže," říká jednatel HC Veselí nad Moravou Vlastimil Procházka.

O pohár generálneho ředitele Dusla, 18. ročník

Výsledky: HK Slovan Duslo Šaľa – ŠKP Piccard Senec 26:17 (12:8), DHK Zora Olomouc – HC Veselí nad Moravou 20:25 (10:12), ŠKP Piccard Senec – DHK Zora Olomouc 19:29 (8:15), HK Slovan Duslo Šaľa – HC Veselí nad Moravou 30:21 (17:9), HC Veselí nad Moravou – ŠKP Piccard Senec 27:21 (12:13), HK Slovan Duslo Šaľa – DHK Zora Olomouc 33:18 (15:13).

Konečné pořadí: 1. HK Slovan Duslo Šaľa (6 bodů), 2. HC Veselí nad Moravou (4 body), 3. DHK Zora Olomouc (2 body), 4. ŠKP Piccard Senec (0 bodů).

Nejlepší střelkyně: Lucia Súkenníková (Šaľa) – 22 branek

Nejlepší brankářka: Darina Zvoničová (HC Veselí)

Nejlepší hráčka: Kateřina Růžičková (Olomouc)