Veselanky získaly dva body poprvé od 15. října 2016. Tehdy doma deklasovaly Písek 36:14. Od té doby sbíraly pouze porážky. Dlouhé čekání na další triumf slovácký celek utnul až v sobotu v Bratislavě, kde odstartoval druhou polovinu základní části WHIL.

Na podzim panenky přehrály ŠKP 31:23, v odvetě na Slovensku zvítězily ještě vyšším rozdílem. „Utkání v Bratislavě pro nás bylo velmi důležité. Jestliže jsme si chtěli zachovat naději na postup do play off, museli jsme bezpodmínečně zvítězit, což se nám podařilo. I přesto, že jsme v obraně udělali více chyb, než bychom chtěli, cíl jsme splnili," oddechl si hostující kouč Ľuboš Hudák.

Nástupce trenéra Vargy si po návratu do Veselí nad Moravou připsal první triumf. „Děvčata musím pochválit za bojovnost, dva body i konečný výsledek," prohlásil Hudák.

Hostující tým nechal Bratislavu ve hře jen do stavu 5:5 ve 14. minutě utkání, potom si panenky začaly postupně budovat vedení, které před přestávkou nabylo sedmibrankových rozměrů. „Na začátku jsme se trochu přetahovaly, ale pak jsme to utrhly a poločas jsme jasně vyhrály. Pak už to bylo dobré," hodnotila hostující házenkářka Jana Šustková.

Klíčová spojka, která na začátku týdne absolvovala s juniorskou reprezentací krátké soustředění v Hodoníně, si o víkendu připsala devět přesných zásahů a v tabulce interligových střelkyň se drží za Klaudií Michnovou z Partizánského na druhém místě. „Jsem ráda, že se mi tak daří, ale góly bych raději vyměnila za body a nějaký týmový úspěch," řekla rodačka z Velké nad Veličkou.

Po boku Šustkové řádila i Nikoleta Krokavecová. Odchovankyně Šaľy, která na podzim hrála v prvoligovém Močenoku, si premiéru v novém klubu odbyla před týdnem ve Zlíně. Svůj talent šikovná levačka prokázala až proti poslední Bratislavě, kde vstřelila šest branek.

Veselanky měly i ve druhém poločase herně navrch a své vedení po přestávce ještě navýšily. Jihomoravanky deset minut před koncem vedly už 27:17 a desetibrankový náskok udržely až do konce. „Ze začátku nám dělal trochu problémy pivot, ale pak jsme si na něho daly větší pozor. Dostávaly jsme se do rychlých útoku, díky nim jsme se vytvořili náskok, který jsme si už pohlídaly," uvedla veselská spojka Dagmar Lukšíková.

Domácí hráčky se snažily, ale na zvrat v žádném případě neměly. „Prvních patnáct minut to z naší strany vypadalo dobře. Potom trenér prostřídal hráčky a v tu chvíli jsme začaly dělat chyby v útoku. Byly jsme nekoncentrované, naproti tomu Veselí po rychlých protiútocích dokázalo potrestat každou naši chybu," litovala střední spojka ŠKP Bratislava Nikola Ďuriníková.

Podle ní byl soupeř kompaktnější a sehranější. „To je nás největší problém. I když je házená kolektivní sport, my nedokážeme hrát jako jeden tým," dodala Ďuriníková.

Házenkářky Veselí i po jednoznačné výhře zůstaly v tabulce WHIL na desáté příčce. Přiblížit se Zlínu a Olomouci mohou v sobotu. V cestě za dalšími body jim stojí silná Šaľa. Interligový duel začíná v sedmnáct hodin.

Interliga žen, 14. kolo –

ŠKP Bratislava – SHK Veselí nad Moravou 23:33 (8:15)

Nejvíce branek: Némethová 7/2, Bahorecová 4, Ďuriníková a Štetáková 3 – Šustková 9/1, Krokavecová 6, Lukšíková a Novotná 5.

Rozhodčí: Balogh, Novák. Vyloučení: 3:7. Sedmimetrové hody: 6/3 – 3/2. Diváci: 100.

Bratislava: Majerská, Porubská – Bahorecová 4, Bednárová, Brinzová 1, Ďuriníková 3, Gallisová, Hanulíková, Ižová 3, Krajčová, Kubáňová, Némethová 7/2, Raffasederová, Renczéšová, Štetáková 3, Trúnková, Valovičová 1, Vaninová, Zahumenská 1.

Veselí nad Moravou: Vašulková, Lekešová, Sedláčková – Kosinková, Balážová, Novotná 5, Kalivodová, Lukšíková 5, Slováková 1, Vinklárková 1/1, Šustková 9/1, Patorková 2, Melichárková 4, Soldánová, Krokavecová 6.

Výsledky 14. kola: Zlín – Trenčín 23:20 (13:9), Michalovce – Poruba 36:25 (16:11), Olomouc – Most 24:29 (14:17), Prešov – Písek 35:17 (13:5).