Interligu házenkářek nakonec bude hrát stejně jako v uplynulé sezoně dvanáct týmů, ale jen sedm českých. Vítěz první ligy Otrokovice se do nejvyšší soutěže nepřihlásil a právo nevyužil ani sestupující Jindřichův Hradec. Nováčkem se stal Prešov, takže v interlize bude pět slovenských klubů. „Všechny nás to překvapilo, protože jsme se to dozvěděli až na losovacím aktivu. Je ale dobře, že je sudý počet týmů. Akorát to máme všichni trochu z ruky," uvedl jednatel HC Veselí nad Moravou Vlastimil Procházka.

Prešovský Bemaco ŠŠK SLŠ měl ambici rozšířit počet slovenských týmů ve WHIL až v některé z dalších sezon. V nadcházejícím ročníku chtěl celek z východního Slovenska startovat v první lize žen. Když ale ostatní kluby postup do vyšší soutěže odmítly, podali zástupci Prešova přihlášku do interligy a po splnění dalších potřebných náležitostí byli do WHIL přijati.

„Po rozčarování u minulého týdne, když se k postupu některé slovenské kluby postavily tak, jako se postavily, jsme dostali nabídku hrát WHIL. Po konzultaci s naším hlavním sponzorem jsme tuto možnost využili. Samozřejmě nepůjdeme do soutěže s velkými ambicemi. Pro nás to bude takový nultý ročník. Máme totiž mladé družstvo, se kterým jsme chtěli jít do WHIL o jeden, dva či tři roky později. Všichni ale věříme, že naše účinkování mezi elitou děvčatům pomůže, bude ku prospěchu samotné házené a zároveň postupně oživíme v našem městě bývalou ženskou házenkářskou," pronesl prezident klubu Peter Šutran. „To, že po dlouhých letech se bude v Prešove opět hrát česko-slovenská soutěž, vnímám jako velké plus i pro fanoušků. My se budeme snažit v této konkurenci obstát," přidal šéf Prešova.

Družstvo nováčka bude složené především ze šikovných dorostenek, hráček studujících v Prešově na vysoké škole a odchovankyň nedalekých Michalovcí. „Zatím vše nasvědčuje tomu, že hlavním koučem bude Roman Lamač a jeho asistentkou Marianna Nemčíková," dodal Šutran.

Na pondělní schůzce v Brně byl také rozlosován nový ročník, který začne o tři týdny později než ten minulý. Úvodní kolo je na programu 20. a 21. září, tedy až po mezinárodním turnaji reprezentačních družstev O štít města Chebu.

Veselanky se v prvním kole střetnou právě s Prešovem. „Na rozjezd by to pro nás mohl být přijatelný soupeř. My však nejsme v situaci, kdybychom mohli někoho podcenit. Tým složitě dáváme dohromady. Zatím nevíme, kým družstvo doplníme," přiznal Procházka.

Panenky se po letní přestávce poprvé sejdou v pondělí 14. července. Týden před začátkem nové sezony pak slavnostně otevřou sportovní halu. U té příležitosti se uskuteční oslavy třicátého výročí od založené házenkářského oddílu ve Veselí nad Moravou. „Pracujeme na programu a chystáme výstavu fotografií. Dáváme to dohromady. Chceme pozvat bývalé hráčky a plánujeme i zápas přípravky," sdělil Procházka.

Interliga žen

DHK Baník Most, Slavia Praha, Sokol Poruba, HC Zlín, Zora Olomouc, Sokol Písek, HC Veselí nad Moravou, Iuventa Michalovce, Duslo Šaľa, Piccard Senec, Slávia Partizánske, Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov.

1. kolo: Senec – Most, Poruba – Slavia Praha, Šaľa – Olomouc, Zlín – Písek, Veselí nad Moravou – Prešov a Partizánske – Michalovce.

2. liga žen

Hodonín, UP Olomouc, Karviná, Velké Meziříčí, Velká Bystřice, Pardubice, Kunovice, Bohunice, Nový Jičín, Ivančice

Liga starších dorostenek

Olomouc, Veselí nad Moravou, Zlín, Poruba, Otrokovice, Hodonín