Pokud Veselanky naváží na výkony a výsledky z přípravy i v mistrovských utkáních, mají se fanoušci slováckého celku na co těšit. „Vítězství v žádném případě nepřeceňujeme, ale na druhé straně je to lepší, než kdybychom všechno prohráli," uvedl kouč HC Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák.

Jeho družstvo odehrálo během čtyř dní tři přípravné zápasy s týmy ze tří států. Po rakouském Wiener Neustadtu přišly na řadu odvetné duely s Partizánským a Zlínem. Veselské házenkářky přemohly únavu i náročný program a s tradičními soupeři nakonec po boji zvítězily.

Poslední dva zápasy si byly dost podobné. Panenky s interligovými rivaly po prvním poločase prohrávaly. Po přestávce ale zlepšily obranu, zpřesnily kombinace a začaly se více prosazovat střelecky.

S Partizánským Jihomoravanky vyhrály 33:29 a Zlín udolaly 21:20. „V pátek to byl jiný zápas než na Slovensku. Hlavně proto, že soupeř u nás nastoupil i s Michnovou a ještě jedním nebezpečným křídlem v sestavě. Hra soupeře vypadala úplně jinak než v prvním vzájemném utkání. Teď to nebylo tak jednoznačné jako před dvěma týdny, každopádně jsme koncovku zvládly lépe," zhodnotila předposlední přípravný zápas veselská gólmanka Vanda Nejezchlebová.

Panenky musely proti Slávii dotahovat několikabrankový náskok. Ve druhém poločase ale slovácký celek výsledek otočil a v jednu chvíli dokonce vedl o šest gólů. „Nezachytily jsme začátek zápasu. Dostaly jsme zbytečné branky. Potom jsme se však chytily. Sice jsme první půli prohrály, ale po přestávce jsme zabojovaly a i přes několik vyloučení dotáhly zápas do vítězného konce," pronesla domácí spojka Petra Varjassiová.

Na Valašsku to měly Veselanky ještě složitější. Zlín ovládl úvodní část 15:11 a nic nenasvědčovalo k obratu. Hostující celek ale díky skvělému finiši lépe zvládl dramatickou koncovku a nakonec s moravským rivalem těsně vyhrál. „Do Zlína jsme si jely pouze zahrát. I trenér nám říkal, ať se šetříme, v klidu si zahrajeme a zbytečně se nehoníme. To nám vyhovovalo, když jsme ve druhém poločase dokázaly odvrátit čtyřbrankový náskok," usmívala se Nejezchlebová.

Z výhry měla radost i Varjassiová. „Sobotní zápas se mi těžko hodnotí. Byly jsme unavené a šlo nám hlavně o to se nezranit. V nohách jsme měly dvě těžké utkání a několik tréninků," pronesla slovenská spojka. „Obrat nastal na konci druhého poločasu. V té době jsme si užívaly házenou a zlepšily se v obraně," dodala.

Veselanky již žádný přípravný duel nečeká. Panenky budou do startu nového interligového ročníku pouze trénovat. Dřinu si zpestří exhibičním duelem proti bývalým hráčkám, který se v pátek 12. září uskuteční na počest výročí třiceti let od založení házené ve Veselí nad Moravou.

HC Veselí nad Moravou – HK Slávia Partizánske 33:29 (15:16).

HC Zlín – HC Veselí nad Moravou 20:21 (15:11).