Série startuje v sobotu 26. dubna v pět hodin odpoledne. Druhé utkání je na programu o den později ve stejný čas. Oba zápasy hostí hodonínská sportovní hala TEZA.

Veselanky si tak na jihu Čech zvedly před rozhodující částí sezony sebevědomí a Sokolu ukázaly, že v dalších vzájemných střetnutích v žádném případě nic nepodcení. „Zápas se nesl v přátelské atmosféře na hřišti i v hledišti. Nám ani soupeři nešlo o nic. I přesto mělo utkání svoji úroveň," uvedl hostující trenér Jozef Hanták.

Jeho tým v prvním poločase na palubovce jednoznačně dominoval. „Byli jsme důslednější v obraně a dokázali jsme proměňovat i šance. Po přestávce jsme si však mysleli, že máme výhru v kapse. Písek byl efektivnější v koncovce. Utkání by možná více slušela remíza, ale nakonec jsme byli šťastnější," pronesl Hanták.

Písku se v závěru soutěže daří. Mladé hráčky Sokola jakby se konečně na velkém hřišti rozkoukaly. Jihočešky pořádně potrápily v posledním kole favorizované Veselí, kterému scházela zraněná křídelnice Chrenková.

V prvním poločase si Jihomoravanky vytvořily pohodlný čtyřbrankový náskok a i o přestávce vedly pětibrankovým rozdílem, druhá třicetiminutovka ale vyšla mnohem lépe domácím. Na branky sice byla o poznání chudší, Jihočešky však dokázaly dobře bránit a postupně stáhly pětibrankovou ztrátu až na rozdíl jediné trefy. „Ve druhém poločase jsme bohužel neproměnili některé vyložené šance, nedali jsme ani dvě sedmičky. Písek se hlavně díky tomu dostal na dostřel. Konec byl dramatický, ale těsný náskok jsme udrželi," uvedl Hanták.

Poslední krok k zisku alespoň jednoho bodu, který by si za bojovný výkon určitě zasloužily, ale házenkářky Písku už nezvládly a z utkání odešly poraženy nejtěsnějším možným rozdílem. „V prvním poločase nám chyběl pohyb. Po posledním vysokém vítězství jsme se nejspíše uspokojili. Holky si asi myslely, že to teď půjde samo. Jsem rád, že jsme se ani za nepříznivého stavu nevzdali a zápas zdramatizovali," řekl kouč Písku Jan Slavík, který vyzdvihl především výkon brankářky Stojarové. „Hlavně díky ní jsme mohli v závěru pomýšlet na bod," prohlásil Slavík.

Skvělé zákroky ovšem předvedla na druhé straně Vanda Nejezchlebové. Mladá brankářka i na jihu Čech potvrdila svoji formu a v zápase znovu patřila k nejlepším hráčkám Veselí. „S výkonem týmu jsem spokojený. Zahrála si všechna děvčata. Holky opravdu mákly. Nedostatky máme pouze v koncovce. Na proměňování šancí musíme zapracovat," řekl Hanták.

Tomu dělal po vyhraném utkání starosti hlavně zdravotní stav kapitánky Tomečkové, které ze zápasu pro zranění odstoupila.

Na marodce je i reprezentantka Chrenková, která má problémy s nohou. „V pondělí by se měla připojit k týmu," hlásil hostující trenér.

Naopak po dlouhodobém zranění zad se v soutěžním utkání představila také Katarína Hvostáľová, která se na výhře hostujícího celku podílela dvěma góly.

Písek i Veselí nad Moravou mají nyní dvoutýdenní přestávku. Play out totiž začne až poslední víkend v dubnu. „Neřešíme to, podmínky jsou pro všechny týmy stejné," pronesl Hanták.

Jeho tým nečeká proti Písku žádná selanka. „Oba týmy jsou vyrovnané. Do série jdeme s pokorou, ale zároveň s touhou vyhrát oba domácí zápasy," prohlásil Hanták.

Jihočešky mohou proti trojnásobnému mistrovi pouze překvapit. „Veselí je favorit, chceme ho ale potrápit," dodal Slavík.

Sokol Písek – HC Veselí nad Moravou 21:22 (10:15)

Nejvíce branek: Součková 6, Palasová 3/2 – Bačíková 5/1, Šustková 4/2, Varjassiová 4, Jandásková 4. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 3/2 – 6/3. Vyloučení: 5/5. Diváci: 180. Písek: Brožová, Stojarová – Vrabcová 1, Boorová 1, Keslerová, Součková 6, Michková 1, Königová 2, Rusfelová 2, Bubeníková, Kutlvašrová 2, Šichmanová 1, Kalčíková 1, Malá 1, Palasová 3/2, Dvořáková. Veselí n. M.: Nejezchlebová – Šustková 4/2, Varjassiová 4, Bačíková 5/1, Jandásková 4, Vinklárková, Viniatynská, Tomečková 1, Hvosťálová 2, Štetáková 1.

Výsledky 22. kola: Michalovce – Jindřichův Hradec 41:15 (18:7), Most – Partizánske 32:24 (17:11), Senec – Poruba 15:36 (7:18), Slavia Praha – Šaľa 31:27 (19:13), Zlín – Olomouc 29:15 (17:9).

Dvojice play out: Olomouc – Jindřichův Hradec, Veselí nad Moravou – Písek.