„Po pěti minutách se ale slávistky probudily z podzimního útlumu a začaly snižovat. Obrana se jen stěží vyrovnávala s přesnou střelbou o zem Lamprechtové, která zatížila naše konto devíti brankami,“ poznamenal trenér vracovského družstva Zdeněk Loprais. Do šaten odešly Vracovjanky s hubeným dvoubrankovým náskokem.

Po změně stran se jim sice podařilo odskočit o tři branky, ale klid v zakončení jim brala nezvyklým stylem chytající brankářka. Ta držela Brňanky ve hře až do konce utkání. Rozhodující chvíle přišla pět minut před koncem, kdy se mladšímu útoku ve složení Polanská – Šafářová - Niklová podařilo udržet bojovností hru na straně soupeře.

Kanonýrka Veselí nad Moravou Jana Šustková (v červeném dresu) podala proti Michalovcům excelentní výkon.
Radovaly jsme se z každé akce i vstřelené branky, říká Šustková

Po využitém trestném hodu ze středu brankoviště Hurtíkovou domácí z rychlého protiútoku snížily na nejtěsnější rozdíl, ale střídající zkušenější útočné trio už dohrál zápas do konce. „ Jsem rád, že jsme mohli po dlouhé době hrát na dva útoky a střídat i v obraně. Trápila nás ale nepřesná střelba. Musíme zapracovat na rychlém přechodu do útočné třetiny soupeře. Za týden jedeme do Humpolce, kde nás čeká velká neznámá. Naposled jsme s nimi hráli asi před deseti lety,“ řekl trenér Vracova Zdeněk Loprais.


Muži nastoupili proti záloze vedoucího týmu druhé ligy kvůli nemocem a zranění v oslabené sestavě. Po pěti minutách navíc odstoupil ze hry nemocný Mančík, a Vracov hrál bez střídání. Sokolové ale drželi odstup jedné až dvou branek, když obrana ztrácela míče při přechodu do útoku. Soupeř dosáhl všech branek z trestných a pokutových hodů, dvě penalty Gasnárek kryl.

Na začátku druhého poločasu se hosté dostali do jednobrankového vedení, ale po vyloučení obránce na pět minut za dvě žluté karty se utkání zlomilo ve prospěch Moravské Slavie. Útočníci ztratili třikrát míč kvůli špatné přihrávce a těžce vybudované vracovské vedení domácí otočili. K hostům se zády v závěru otočil i sudí, který vracovským házenkářům neuznal regulérní branku, kterou prý neviděl. V poslední minutě měl Vracov šanci srovnat skore, ale gól už nepadl a zápas skončil jednobrankovou výhrou Morendy.

Oblastní přebory v národní házené
Ženy: KNH Moravská Slavia Brno - TJ Sokol Vracov 16:17 (8:10)
Sestava a branky: Jurečková - Polanská, Somrová, Netopilová, Pekařová - Polanská 3, Šafářová 2, Hurtíková 9, Chlustinová , Niklová 3, Svitálková.

Muži: KNH Moravská Slavia Brno B vs. TJ Sokol Vracov 15:14 (10:8)
Sestava a branky: Gasnárek –Bulička, Marek, Šelle –Fridrich 9, Mančík, Mrkva 3, David 3

Starší žákyně: KNH Moravská Slavia Brno - TJ Sokol Vracov 13:22 (2:11)
Sestava a branky: Kulendová - Lopraisová, Semlerová, Salvová, Kůrová, Slavíková, Varmužová - Chlustinová 8 , Dobešová 6, Varmužová 8.

Jihomoravský předseda fotbalového svazu Pavel Blaha
Diváky táhnou na fotbal hvězdy týmů, říká o zápasech krajský šéf fotbalu Blaha