Aktuálně asi nejsilnější český celek z Mostu si házenkářky Veselí nad Moravou do semifinále nejvyšší soutěže určitě nepřály. Po trochu slabším závěru základní části však klesly na celkově šestou příčku MOL ligy, když byly čtvrtým nejlepším českým týmem. A to znamenalo semifinálovou sérii s Mostem.

„Naším hlavním předsezonním cílem byl postup do play-off, což se nám podařilo. Takže už teď rozhodně nemůžeme mluvit o tom, že by byla sezona neúspěšná. Je ale pravdou, že v závěru základní části jsme nehrály tak, jak bychom si všichni v klubu představovali. Mělo to víc příčin, především odchody některých hráček a také zranění. To nás asi nejcitelněji zasáhlo na postu brankářky,“ řekl trenér Luboš Hudák.

Jak zmínil, velkou ztrátou byla dlouhodobá absence gólmanky Simony Lekešová, citelně také chyběly Olšovská s Vinklárkovou, když první z klubu odešla a druhá nastoupila mateřskou dovolenou. V semifinálové sérii proti favorizovanému Mostu nemá Veselí co ztratit, může jen překvapit. „Je jasné, že Most je jasný favorit. Začíná se ale od nuly. My se určitě budeme snažit uhrát co nejlepší výsledek a případně soupeře zaskočit. Nedáme jim nic zadarmo,“ ujišťuje Hudák.

První duel série s Mostem se hraje ve Veselí nad Moravou v sobotu od 17 hodin. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Sokol Poruba a Slavia Praha.