Vídeňský los rozhodl o tom, že veselské panenky nastoupí v úvodním turnaji Challenge cupu proti Olomouci, Řekyním a Amsterdamu. Ten se možná uskuteční koncem září možná v hanácké metropoli.

Veselský házenkářský klub se po deseti letech přihlásil do evropských pohárů. Ve druhém kole Challenge cupu, kterým pohár začíná, se Veselanky střetnou jak se známým soupeřem, tak ze zcela novými sokyněmi.

O dvě postupové místa budou koncem září bojovat s konkurečním DHC Olomouc, VOC Amsterdam a řeckým Alexandros Giannitsa. Pořadatelství bylo přiřknuto Hanákům. „Je to organizačně těžko zajistitelné. V univerzitní hale se totiž ve stejném termínu bude konat Mistrovství světa v kickboxu, což má vliv i na ubytovací kapacity ve městě. I tak se pokusíme získat vyjímku, abychom mohli hrát na domácí palubovce. O pořadatelství ještě bude jednat vedení klubu,“ uvedl vedoucí olomouckého týmu Václav Dobeš.

Pořádající oddíl navíc musí vše kromě rozhodčích hradit ze své kapsy. Pokud Olomouc odstoupí od pořadatelství, tak další na řadě je řecký tým.
Los Veselí celkem vyhovuje. „Jsme spokojeni. V evropských pohárech si již soupeře nevybereme. Kromě Olomouce soupeře neznáme, takže jsme rozhodili informátorské sítě. Na všem se pracuje. Chceme postoupit,“ upozornil veselský trenér Ivan Pompoš.

Prvním ze soupeřů budou Dámy z Olomouce. Ty skončily v uplynulé sezoně v české části interligy bronzové. Zatím posilují, přišly kateřina Vašková (francouzký Havre), Alžběta Holická (návrat z Ostravy) a Barbora Jalůvková (Zlín). Tým by měly doplnit Kristýna Salčáková a Dominika Selucká (obě Kunovice). Z Hané odešly Kateřina Růžičková (německý Mainzlar) a Tereza Chmelařová (Veselí). „Po sportovní stránce jsme s losem spokojeni. Soupeři jsou hratelní,“ myslí si Dobeš.

VOC Amsterdam má již zkušenosti s evropskými poháry, ale ne velké. V poslední sezoně skončil celek z hlavního města na třetí příčce holandské ligy. V kádru má dvě nadějné reprezentantky, devatenáctiletou Marcelu Deenovou a jednadvacetiletou Lindsey Schrekkerovou.

Největší neznámou je řecký Megas Alexandros Giannitsa. Klub sídlí severně od Soluně, takže se dá očekávat, že v klubu působí legionářky z Bulharska a ze zemí bývalé Jugoslávie. Informátorkami by měly být obě Srbky, které působily v uplynulé sezoně ve Veselí. Navíc jsou až do roku 2008 stále hráčkami slováckého oddílu. Ty si sice shání nové angažná, ale zatím je nemají.

Ostatní Veselanky pilně trénují. Od pondělka je čeká kondičněherní soustředění v Luhačovicích a 8. srpna první přípravné utkání s Partizanským. Na domácí palubovce se Veselanky představí poprvé proti Trenčínu 22. srpna. „Máme naplánováno celkem dvanáct přípravných utkání,“ dodává Pompoš.

Více ze sportu najdete také v tištěném vydání hodonínského Deníku.