Veselské naděje v derby nezvládly především druhý poločas. Hostující tým vedl ve sportovní hale TEZA nad soupeřem z regionu po třiceti minutách o tři branky, ale po přestávce o náskok kvůli spoustě nepřesností přišel a v závěru jen marně čelil útokům rozjetého protivníka. „Myslím si, že to na tuto věkovou kategorii byl kvalitní zápas dvou vyrovnaných soupeřů. V prvním poločase děvčata dobře plnila taktické pokyny, což ale nemohu říct o druhé půli, ve které jsme kvůli spoustě chyb dostali soupeře zpátky do hry. Konec holky úplně psychicky nezvládly, ale určitě to nebyl propadák,“ je přesvědčený kouč SHK Veselí nad Moravou Miroslav Slovák.

Hostujícímu družstvu k výhře nepomohla ani interligová brankářka Jana Vašulková. Výkon juniorské reprezentantky tentokrát zůstal za očekáváním.

Úvod nedělního střetnutí vyšel lépe domácímu Hodonínu, který v 6. minutě vedl 5:2. Mladé Veselanky ale rychle zlepšily obranu a koncovku a po čtvrt hodině hry se poprvé v zápase dostaly do vedení.

Pět minut před koncem první půle měl hostující tým navrch již o čtyři góly. Družstvo střelecky táhly především Melichárková s Grabcovou, dařilo se však i sestrám Klimešovým. „Čekali jsme, že to bude vyrovnaný zápas, což se i potvrdilo. Nástup do utkání byl z naší strany dobrý, ale po hrubých chybách v obraně nám soupeř do poločasu odskočil na tři branky,“ uvedl kouč HK Hodonín Marián Šupík.

Dorostenkám Hodonína, stejně jako o pár hodin později ženám v Kunovicích, výrazně pomohla až poločasová přestávka. Domácí házenkářky se ve druhé půli neuvěřitelně zvedly a začaly soupeřky přehrávat. „Na palubovku naběhlo do druhé půle zcela jiné družstvo na straně domácích a mladé Veselanky najednou nevěděly, co vlastně mají hrát,“ všiml si i jeden z fanoušků, Josef Polášek.

Hodonínské hráčky po pěti minutách srovnaly skóre na 17:17 a o dvě minuty později šly do trháku. Klíčové chvíle přišly v rozmezí od 45. do 52. minuty, kdy domácí suverénně ovládly hřiště a v tomto úseku vyhrály jasně na góly 6:0. Střelecky kralovala hlavně Smetková, která se v derby blýskla třinácti brankami.

Závěr utkání si domácí celek náskok v klidu pohlídal, Veselanky si přestaly věřit a na zvrat už neměly. „Ve druhé půlce se holky zlepšily a podaly výborný výkon. Skvěle jsme hráli v obraně a vycházelo nám zakončení po rychlých útocích. Soupeř pak odpadl zřejmě psychicky, my jsme závěr utkání zvládli na výbornou. Jsem spokojený. Vyhráli jsme zaslouženě v zápase, který měl svoji ligovou kvalitu,“ prohlásil Šupík.

1. liga starších dorostenek, skupina východ - 13. kolo:

HK Hodonín – SHK Veselí nad Moravou 32:26 (12:15)

Nejvíce branek: Smetková 13/1, Nováková 8, Kalinová 5/1 - Melichárková 8, Grabcová 6/2. Rozhodčí: Kremláček, Levíček. Vyloučení: 3/3. Diváci: 60.

HK Hodonín: Zichová – Blanáriková 1, Smetková 13/1, Klásková, Kalinová 5/1, Janů, Nováková 8, Kratochvílová, Vašková, Slobodová 1, Bydžovská 4.
Veselí nad Moravou: Vašulková, Žáková - Červenková, Palčíková 1, Melichárková 8, Janoušková, Větříšková, Grabcová 6/2, A. Klimešová 4, K. Klimešová 4, Kutálková 3, Tinková, Nekardová.

Další výsledky 13. kola: Velké Meziříčí – Bohunice 25:29 (11:17), Poruba – Otrokovice 23:28 (7:14).