Mírným favoritem utkání byly domácí házenkářky, které nakonec po prohraném prvním poločase klání dotáhly do vítězného konce 32:25. "My jsme šli do zápasu s cílem konečně vyhrát. Na posledních třech trénincích bylo vidět, že holky už chtějí bodovat, a dnes se jim to povedlo," řekl po zápase kouč Hodonína René Gärtner.

Začátek utkání byl poněkud vyrovnaný na obou stranách, avšak po pár technických chybách domácích hráček se Trenčín v sedmnácté minutě dostal do pětigólového náskoku 11:6. Po tomto odskočení hostů už do konce první půle Hodonín pouze dotahoval. Nakonec šel do šaten s čtyřbrankovým mankem. "O přestávce jsem na hráčky trochu zvýšil hlas a zabralo to. Jsem rád, že to holky nezabalily a ve druhé části znovu zaply, tak jako na začátku," pokračoval s úsměvem Gärtner.

Do druhého dějství přišel na palubovku haly TEZA vyměněný domácí celek. Již v pětatřicáté minutě na rozdíl jedné branky snížila Višňovská, a o minutu později skóre srovnala Budayová ná 17:17. Od této minutáže vzal Hodonín hostům vítr z plachet. Trenčínu se sice podařilo v dvaapadesáté minutě dotáhnout na rozdíl tří branek, ale rozjeté Jihomoravanky si tuto výhru již nenechali vzít. "Pocity jsem měla velmi smíšené, protože tady jsem začínala svoji házenkářskou kariéru. Do Hodonína jsme přijely vyhrát, což se nám v první části povedlo, ale v hlavách jsme druhý poločas nezvládly," přiblížila své pocity po utkání Barbora Hanzalíková, která přestoupila z Hodonína do Trenčína. Hodonínské házenkářky tak nad mladým slovenským týmem zvítězily 32:25.

"U nás je dlouhodobý problém v kolektivu. Hráčky si neuvědomují, že házená je kolektivní sport, a pokud nebudou hrát jako jeden tým, tak nemůžou vyhrávat. Teď jsme odehráli celkem dobré zápasy, ale jde o to, že každá si odehraje svoje a je spokojená. Nevím jak pro hráčky, ale pro mě je to handba," zdůraznil trenér Trenčína Michal Hradil.

HK Hodonín - HK AS Trenčín 32:25 (12:16)

Sestava a branky Hodonín: Vanda Nejezchlebová, Barbora Zichová - Poláchová Diana 2, Alžbeta Tóthová, Valerie Smetková, Petra Jadamíková, Andrea Jastrábová, Natálie Gärtnerová 1, Šárka Pospíšilová 6, Nikola Kalinová, Annamária Patrnčiaková 14/2, Hedvika Nováková 1, Simona Višňovská 4, Michaela Budayová 4.
Nejvíce branek Trenčín: Katarína Kostelná 7/2, Erika Rajnohová 4, Terézia Takáčová 4. Rozhodčí: Brzósková, Pavelová. Diváci: 190.