Helas tak postupem ze čtvrtfinále dosáhl předsezonního cíle. „Řekli jsme si, že chceme hrát dvě semifinále, což se povedlo,“ vzpomněl lodivod i pohár SFČR, v němž jeho svěřenci padli až ve finálové bitvě s Plzní 1:8.

Zatímco v ostatních čtvrtfinálových sériích bylo o postupujících jasno už po třech či čtyřech zápasech, Helas si semifinále vybojoval až v rozhodujícím souboji. „Kadaň předvedla fantastické výkony ve všech utkáních a nedala nám nic zadarmo. Díky soupeři byla série taková, jaká byla,“ uznal Galia.

Junioři Komety (na snímku v modrých dresech) slaví postup do finále po výhře na ledě Sparty.
Euforie v Kometě. Junioři utnuli slabé roky a po skalpu Sparty si zahrají finále

Brněnský celek za vysokým vítězstvím dovedl hattrickem Dominik Balog. „Bylo to opravdu těžké, hráli jsme na pět zápasů, z nichž byl každý vyrovnaný,“ řekl Balog pro klubový web.

Dvakrát se do střelecké listiny zapsal i Martin Směřička. Elitní střelec ze základní části se v předešlých čtvrtfinálových zápasech střelecky trápil a skóroval jen jednou. „Potřeboval branky jako sůl. Uklidil se a bylo na něm vidět, že mu spadl obrovský kámen ze srdce. Jeho góly nám hodně pomohly,“ netajil Galia.

Ten byl s efektivitou v zakončení po závěrečném hvizdu spokojený. „Bylo to přesně utkání, které jsme potřebovali. Střelci, kteří nás celou sezonu táhli, se v play-off zastavili. V předešlých utkáních jsme na to dojížděli. Šance jsme si vytvořili, ale neproměnili je,“ podotkl.

Zatímco Helas se těší z postupu do další vyřazovací části, pro Kadaň sezona skončila. „Věděli jsme, že poslední utkání bude nejtěžší a budou rozhodovat maličkosti. Ukázalo se, že Helas je zkušenější tým. Odehráli jsme nejhorší zápas ze série,“ přiznal kadaňský futsalista David Filinger.

Kometa se v sobotu rozloučí se sezonou. Připomeňte si loňský ročník akce v galerii.
Autogramiáda celého týmu i program pro děti. Kometa se rozloučí se sezonou

Brňané v semifinále narazí na vítěze základní části z Chrudimi, odkud do Helasu přišel kanonýr Balog. „S Chrudimí žádná dohoda není, určitě budu hrát. Doufám, že to budou dobré zápasy, těším se na ně. Bude to proti klubu, ve kterém jsem vyrostl a kam se zase za pár měsíců vrátím,“ dodal Balog.

Helas Brno - International FC Kadaň 7:3 (3:1)
Branky: 2. Svoboda, 4., 29. a 30. Balog, 13. a 38. Směřička, 33. Lukšija - 3. a 24. Caio, 31. Baran.
Rozhodčí: Rygl, Jurča, Kliner.
Počet diváků: 428.
Helas Brno: Klímek - Cupák, Svoboda, Směřička, Perina, Balog, Lukšija, Danko, Havel, Zdráhal, Mykytjuk, Benda, Matejov.