„Bikepark jsme předělali už poněkolikáté. Změnu jsme plánovali dlouho, ale vyšlo to až letos. Předělané je to z pětadevadesáti procent,“ říká zástupce AMK Mladost a otec známého hodonínského jezdce Josef Herka.

Ten hledal inspiraci hlavně na internetu. „Vynikající věci mají hlavně Rusku,“ pravil Herka, který stavěl dráhu a sekce hlavně pro syna Davida. „Museli jsme to změnit, neboť předchozí bikepark už nestačil. Bylo to malé. Navíc David hodně skáče. Nové věci mu budou vyhovovat,“ míní Herka.

Zkušený biketrialový funkcionář ovšem nezapomněl ani na ostatní členy týmu. „Každý si tady najde něco pro sebe. Chceme, aby si kluci zajezdili i na jiných překážkách než jsou zvyklí,“ pronesl Herka.

Práce v bikeparku trvala dva měsíce. I kvůli reprezentačnímu soustředění mládeže, které se uskuteční za týden v Olomouci, zahájili členové AMK Mladost sezonu už v sobotu. „Jelikož patříme do jednoho center v České republice, pozvali jsme k nám i závodníky z Kyjova a Znojma,“ řekl Herka. Podle něj se ale v Hodoníně národní šampionát jen tak neuskuteční. „Na mistrovství republiky nemáme podmínky Pár závodů jsme v Hodoníně sice v minulosti měli, ale spíše byli určeny mladším kategoriím,“ řekl Herka starší.

Hodonínský klub má v současnosti pět jezdců. Kromě Davida Herky, který jezdí v kategorii Elite, jsou to Tadeáš Kříž (Junior), Tomáš Herka, David Sabáček (oba Hobby) a Dominik Sabáček (Poussin).

Závodníci slováckého klubu před sebou mají kvalifikační závody na mistrovství Světa. „Jede se pátého a devatenáctého května v Brně a v Blansku“ informuje Herka.

Podle něj by se měli na světový šampionát podívat David Herka s Tadeášem Křížem. „I když je v obou kategoriích silná konkurence, měli by se na mistrovství Světa dostat,“ říká Herka starší.

Jeho syn se chce letos soustředit hlavně na světový šampionát, který se o letních prázdninách koná v Itálii, Francii a Španělsku. „Prioritou je medaile z mistrovství Světa, Taky chci konečně porazit Václava Koláře,“ říká David Herka.

Ten dokonce přemýšlí o změně federace. „Jde o biketrial, ale zatím je vše v jednání,“ uvedl známý hodonínský jezdec.

Herka věří, že mu k lepším výkonům a výsledkům pomůže i zrekonstruovaný bikepark. „Jsem spokojený, konečně je na čem trénovat,“ radoval se. „Je to celé změněné. máme spoustu různých sekcí. Dřevo, kamení a tak dále,“ přidal.

Člen AMK Mladost Hodonín letos neměl téměř žádnou zimní přípravu. „V hale jsme nebyli,“ říká Herka. I přesto zůstává jednadvacetiletý jezdec před startem nové sezony v klidu. „Pro mě nejsou kvalifikační závody zase až tak důležité, neboť jsem kvůli předchozím výsledkům automaticky nominovaný,“ uzavírá Herka mladší.