„Program na zimní období máme připravený, ale pořád čekáme na zásadní informaci, jestli budou nebo nebudou hrát naše starší žákyně Žákovskou ligu. Přístup Jihomoravského svazu a Českého svazu házené je absurdní a velmi liknavý,“ řekl zástupce HK Hodonín Radek Bičan.

Vedení svazu mělo hodonínský klub informovat do 18. listopadu, k tomuto datu byla uzávěrka přihlášek. Na Slovácko však ani dva týdny po termínu konečný verdikt nedorazil a zřejmě ještě nějaký čas nedorazí. „Problém je v tom, že na jižní Moravě se soutěž starších žákyň nehraje a Praha proto přidělila jižní Moravě do žákovské ligy pouze jediné místo. A výkonný výbor brněnské oblasti rozhodl, že jižní Moravu bude reprezentovat tým Tatranu Bohunice,“ uvedl Bičan.

Podle něj si ale nominaci zaslouží také Hodonín, který Bohunice v přímém souboji v oficiálních utkáních dvakrát porazil. „Desátého září jsme doma vyhráli 21:18, třiadvacátého října jsme zvládli i odvetu v Brně, kde jsme zvítězili 26:15,“ informoval Bičan. Ten rozhodnutí krajského svazu nechápe, věří ale, že český svaz najde Hodonínu mezi dvaceti nejlepšími českými kluby místo. Dlouho však už čekat nemíní. „Troufám si tvrdit, že letos máme tým, který by byl schopný dvě kola zvládnout a dostat se mezi dvanáctku nejlepších družstev v republice,“ říká Bičan.„Ještě několik dnů na rozhodnutí počkáme, příliš chuti ale reprezentovat Jihomoravský svaz házené v této soutěži nyní po nominačních tahanicích už ale nemáme“.

Jen pro doplnění. Žákovskou ligu, která začíná v lednu a trvá až do jarních měsíců, začíná hrát dvacet týmů z celé České republiky. Každý oblastní svaz zastupuje určitý počet nejlepších celků, hraje se turnajovým způsobem. Nejhorší tým z každého turnaje v soutěži končí. „Je to zajímavá a prestižní soutěž, která by děvčatům určitě v jejich růstu pomohla.“ tvrdí Bičan.

Hodonínské žákyně se letos opět představily ve Středomoravské lize řízené z Olomouce. Ve skupině B skončily v konkurenci Olomouce, Zlína a Veselí nad Moravou čtvrté. „Narazili jsme na těžší soupeře než byli v druhé skupině. Na rozdíl od mladších žákyň si tak naše starší děvčata o medaile ve Středomoravské oblasti nezahrají,“ pravil Bičan.

Starší žákyně HK Hodonín se na podzim představily také na Slovensku. V soutěži Trnavského kraje nenašly přemožitele, v osmi zápasech si připsaly plný počet bodů. "Bohužel máme problémy s Dunajskou Stredou, která s námi nekomunikuje.

,,Naše vzájemné zápasy měly být ozdobou celé soutěže, funkcionáři Dunajské Stredy však nechtějí hrát v Hodoníně a my zase odmítáme hrát všechny čtyři zápasy na Slovensku," řekl Bičan, kterého ale mnohem více trápí výše zmiňovaný přístup Českého svazu házené. „Jejich nerozhodnutí nám komplikuje zimní termínovou listinu,“ zlobí se hodonínský funkcionář, který už starší žákyně přihlásil na mezinárodní turnaj do Prešova. Na východě Slovenska se hraje od pátého do osmého ledna.

„Navíc mám ještě v hodonínské hale domluvené dva třídenní termíny. Jeden je v lednu a druhý v únoru. Chceme v hale v Lipové aleji připravit také turnaj o Pohár města Hodonína v kategorii starších žákyň, druhý získaný termín je určený dorostenkám. Také pro ně bychom rádi uspořádali přípravné mezinárodní klání, aby byly na jarní odvety v moravské skupině první ligy České republiky dobře připraveny,“ uzavřel Bičan.