„S výsledkem jsem spokojený. Ale pořád se trošku hledám. Kvůli tréninkovému manku z přípravy si nejsem jistý v kramflecích," popisuje atlet, který ve Skotsku hodil 85,23 metrů.

S tímto výkonem dlouho vedl, posledním pokusem ho ale přehodil německý závodník Thomas Röhler. „O skoro tři metry si zlepšil osobák. To je vždycky překvapení. Dalo se však čekat, že z mladých Němců začne házet někdo dál," myslí si hodonínský rodák.

Zlepšení osobního rekordu o tři metry není úplná výjimka. „V oštěpu jsou skoky často větší. Stane se, že se všechno sejde a člověku to odletí. Na druhou stranu, když uděláte něco jenom trošku jinak, hodíte zase skokově méně," upozorňuje mistr světa z loňského roku.

Krom mistrovského titulu loni vyhrál i celý seriál Diamantové ligy. „Obhajoba je jeden z mých cílů. Ten hlavní sportovní je úspěch na mistrovství Evropy. A vůbec nejdůležitější je zůstat zdravý pro přípravu na další rok. Diamantová liga je trošku na druhé koleji, obhajoba je ale lákavá," říká Veselý.

O první místo se nyní dělí s Egypťanem Ihabem Abdelrahmanem. „Ještě zbývají dva mítinky a na tom posledním se udělují dvojnásobné body. Až tam se rozhodne mezi námi dvěma nebo Finem Pitkämäkim," ví český reprezentant.

Za měsíc ho čeká mistrovství Evropy, kde dva roky staré zlato z Helsinek. „Na zlato zase myslím. Ale konkurence je velká. Když už nevyjde titul, chci aspoň stříbro. První dva se totiž kvalifikují na kontinentální pohár v Marakéši,"při­bližuje Veselý své cíle.

DAVID NEKVINDA