Zatímco výsledkově to bylo špatné, v herním projevu se našly důvody k mírnému optimismu. To platilo i pro závěrečné zápasy ve skupině play-out, kde si Hodoňanky připsaly šest proher. „Samozřejmě nás mrzí, že jsme nedosáhli na nějaké body, ale odehráli jsme dobré zápasy. Sportovně se tým zvedl, součinnost hráček se zlepšovala. A my jsme dávali velký prostor mladým hráčkám. Potěšily nás výkony brankářek, výkonnostně se posunuly třeba sestry Krejčíkovy nebo Drexlerová, která byla povolaná do juniorské reprezentace. Máme nejmladší tým v lize, který má před sebou slibnou budoucnost,“ tvrdí předseda klubu Radek Bičan.

Jiří Dekař je novým trenérem fotbalistů Slovanu Bzenec.
Fotbalový Bzenec mění trenéra. Hrotka střídá Dekař

Už je jisté, že i v příštím ročníku budou hrát Hodoňanky nejvyšší soutěž, v níž vedle nejlepších českých týmů nastupují i špičkové celky ze Slovenska. Hlavním úkolem pro vedení klubu je udržení současného perspektivního kádru. „Naším cílem je, aby nikdo neodešel. Chceme udržet i hráčky, které u nás byly na hostování. To se týká i dvou polských házenkářek Cyganové a Malecké, které se postupně aklimatizovaly a byly platnými členkami týmu. Novou tváří by měla být juniorská reprezentantka Míša Smějová z brněnských Bohunic, která už s námi ale delší dobu trénuje. Obecně chceme stavět především na hráčkách z jižní Moravy,“ doplnil Bičan.

Momentálně mají hodonínské házenkářky volno, k začátku přípravy na novou sezonu se sejdou až 13. července. Herním vrcholem letního období by měl být Slovácký pohár, který klub pořádá za účasti velmi kvalitních soupeřů ze zahraničí od 11. do 15. srpna. Do Hodonína přijede polský tým Korona Kielce, maďarský Érd HC, běloruský BNTU-BelAZ Minsk Reg., německý Frankfurter HC a také házenkářky pražské Slavie.