„Mohli jsme narazit na jednoho z trojice vítězů ostatních skupin – Tarnobrzeg, Berlín, nebo Saint Quentinois. Právě Francouzky by pro nás byly určitě nejschůdnější, tam by mohly být šance padesát na padesát. Proti polskému celku to bude mnohem složitější. Sice jsme s nimi loni jeden ze dvou zápasů dokázali senzačně vyhrát, jenže oni letos ještě posílili kádr. Teď je snad jejich pátá hráčka na světovém žebříčku výš než naše jednička,“ naznačil sílu soupeře hodonínský trenér Jaroslav Mikeska.

Lednové termíny obou duelů budou ještě upřesněny.

Jako trefa do černého se zatím pro hodonínské stolní tenistky jeví letní angažování posily z Hongkongu – Ng Wing Nam. Drobná dívka s téměř nevyslovitelným jménem se stala okamžitě oporou hodonínského týmu a má výrazný podíl na postupu družstva do čtvrtfinále Ligy mistryň.

„Zatím naplňuje naše očekávání. Jediným menším výpadkem byla extraligové prohra s břeclavskou Danou Čechovou. Naopak v Lize mistryň udělala možná ještě víc bodů, než jsme doufali,“ pochvaluje si trenér Mikeska, který zároveň podává také návod, jak asijskou posilu oslovovat bez zamotání jazyku. „Prý je zvyklá na přezdívku Winans, což se vyslovuje mnohem lépe. V roli hlasatele bych ale před jejím zápasem nechtěl být,“ usmívá se kouč.

O kvalitách Ng Wing Nam jasně vypovídá i její účast na finálovém turnaji Světové série v Číně, kde minulý týden nastoupila se svojí krajankou Soo Wai Yam mezi nejlepšími osmy deblovými páry světa. Nic na tom nemění ani jejich prohra se silným čínským párem Sun – Wang.