V důležitém extraligovém duelu stolních tenistek dokázaly Hodoňanky zvítězit, byť nejtěsnějším rozdílem6:4. ČSAD Hodonín tak půjde do play off z prvního místa.

Kdo se kromě střetnutí Číňanek těšil také na zápas dvojek mezi Vachovcovou a Weberovou, tak si musel nechat zajít chuť. Obě kvalitní hráčky totiž svým týmům chyběly. „Smůla, že se Alča zranila. Má problém se zády. Doufáme, že se dá do play off dopořádku,“ uvedl důvod absence Vachovcové hodonínský trenér Jaromír Kubina.

Nakonec se za modrými stoly neobjevila ani Weberová. „Ivana ráno oznámila, že má žaludeční problémy. To může být spojeno i s nervozitou před tímto důležitým utkáním. Náš tým to trošku rozhodilo, protože jsme s tím nepočítali,“ vysvětluje břeclavský kouč Jaroslav Hýbner.

Tak hned k důležité úvodní čtyřhře nastoupily nové čínskoukrajiské páry. Shi Dan s Dzelinskou svým soupeřkám Mai a Stachové příliš šancí nedaly. „Mám z toho největší radost, s tímto bodem jsem nepočítal. Holky to zvládly super,“ pochvaloval si Kubina. O důležitosti deblu věděli i hosté. „Od našeho páru jsem čekal víc, i když byl poskládaný na rychlo. Ve vyronaných zápasech má čtyřhra velký vliv. V play off se však už nehraje,“ upozorňuje Hýbner.

Další zápasy dopadly podle očekávání. Do finále se šlo za stavu 4:3 pro Hodonín. Duel čínských jedniček nabídl špičkový stolní tenis. Shi Dan si s Mai poradila v poměru 3:1. „Sindy s Mai byl super zápas. Břeclavská Číňanka to navíc do obrany umí,“ prozradil Kubina. Domácí po tomto zápase měli již druhou příčku v kapse.

Na první místo, a aby se v play off vyhnuli silným týmům z Frýdlantu a Břeclavi, potřebovali ještě jednu výhru. Tu vybojovala Dzelinská v souboji se Stachovou až po pětisetové bitvě. „Loni Olga Stachovou neporazila ani jednou a letos to klaplo,“ potvrdil Kubina.

To znamená, že hosté půjdou do play off ze až třetího místa. „Budeme muset jít přes Frýdlant. Rádi bychom se do Hodonína vrátili na finále. Zbraně neskládáme,“ řekl Hýbner.

ČSAD Hodonín A postoupí až přímo do semifinále, kde se asi střetne s vlastní juniorkou. „Jsem spokojený, že jsme udrželi první místo po základní části. S tím, že se v semifinále vyhneme jak Frýdlantu, tak Břeclavi. Když už jsme byli po celý rok na špici, tak by byla škoda to v posledních kolech ztratit,“ uzavírá domácí kouč.

Výsledky:

ČSAD Hodonín A – Břeclav 6:4 (Shi Dan, Dzelinska – Mai, Stachová 3:0, A. Pelcmanová – Stachová 1:3, Shi Dan – Malíková 3:0, Dzelinská – Mai 0:3, Shi Dan – Stachová 3:0, A. Pelcmanová – Mai 0:3, Dzelinská – Malíková 3:1, Shi Dan – Mai 3:1, Dzelinská – Stachová 3:2, A. Pelcmanová – Malíková 2:3).

ČSAD Hodonín B – Hluk 6:4