Jasným favoritem jsou hosté, v jejichž kádru je 21. hráčka světového žebříčku Sofie Polcanová a dvě výborné Asiatky – Japonka Hamamotová a Wai Yam Minnie Soo z Hongkongu. „Není to tak, že bychom byli úplně bez šance, ale kdyby se nám podařilo vyhrát, tak by to byla malá senzace. Ale loni od nás také nikdo nečekal, že porazíme silný polský Tarnobrzeg,“ neskládá zbraně předem trenér Jaroslav Mikeska.

Pro zápas má k dispozici kompletní kádr až na zkušenou Vacenovskou, která kvůli nadcházejícím mateřským povinnostem vynechává celou sezonu. „Ze světového poháru v Číně dorazí polská reprezentantka Partyková, kterou může podle regulí soutěže doplnit jen jedna z našich dvou Asiatek. Obě jsou vyrovnané, ale rozhodli jsme se pro Ng Nam Wing z Hongkongu. Dále máme k dispozici Ukrajinku Brateykovou a Markétu Ševčíkovou,“ naznačuje sestavu Mikeska.

Ilustrační foto.
Drtiči šesti brankami ve třetí třetině zničili Kopřivnici

Jeho svěřenkyně mají tento týden hodně nabitý program, protože už ve čtvrtek odletí k dalšímu zápasu Ligy mistrů, který odehrají v pátek na stolech španělského týmu Leka Enea. „Španělky jsou také silné, mají dvě Číňanky, z nichž jedna má španělský pas. Přece jen je to ale o něco hratelnější soupeř, s nímž bychom si to měli rozdat o druhé postupové místo do čtvrtfinále,“ věří Mikeska, jehož slova potvrzuje i výsledek z prvního zápasu ve skupině, v němž španělský celek s Lincem prohrál 1:3.