Porážka Břeclavanek ve druhém finálovém zápase v jednoznačném poměru 0:5 rozhodla o tom, že hráčky Hodonína zkompletovaly zlatý hattrick mistrovských titulů.

Že bude o letošních mistryních rozhodnuto už po hodině a půl a pouhých třech setech nečekali ani nejoptimističtější z hodonínských fandů, kterých přijelo do Břeclavi několik desítek.

Odhadovat úspěšný výsledek však mohli už po úvodních utkáních. Štrbíková totiž na rozdíl od prvního finále nečekaně často kazila a Hanka Matelová na ní uzmula cenný skalp.

Právě tam se podle většiny odborníků lámal finálový chleba. „Byl to základ našeho úspěchu. Že bychom udělaly body přes Renatu Štrbíkovou, to bylo obrovské překvapení,“ řekla po finále hodonínská bojovnice Alena Vachovcová.

Pod dojmem překvapivé ztráty už zřejmě neměly Břeclavanky psychickou sílu se zápasem cokoli udělat.

Výsledkově se znovu nedařilo Ivaně Weberové, Olesja Stachova předvedla svůj standardní výkon.

Konečný účet 0:5 byl pro Břeclavanky přeci jen trochu krutý, Hodonín si však vítězství jednoznačně zasloužil.

„Po dnešním famózním výkonu se to nedá popsat. Je to něco neuvěřitelného. Byl to neuvěřitelný výkon od prvního zápasu až po poslední. Všechny zápasy byly kvalitní, proto se stolní tenis hraje,“ nešetřil slovy chvály mladý trenér Hodonína Ján Medvedický.

Nikdo z přítomných takový výsledek nečekal. Takový už je sport, že jednou něco spustíte z kopce a už se to valí,“ narážel domácí kouč Jaroslav Hýbner na klíčový duel druhého finále.

Jeho tým se tak musel spokojit jen se stříbrnými medailemi.

MSK Břeclav - ČSAD Hodonín 0:5
Stachova – Vachovcová 1:3 (9, –7, –6, –9), Štrbíková – Matelová 1:3 (–7, –11, 7, –14), Weberová – Shi Dan 0:3 (–7, –1, –3), Štrbíková – Vachovcová 2:3 (–8, –8, 7, 10, –2), Stachova – Shi Dan 0:3 (–4, –9, –10), Weberová – Matelová 2:0 nedohráno (7, 8)